Skoro jakiś czas temu Huawei rozpoczął testy Androida 7.0 Nougat dla smartfona Huawei P9, więc nie powinno nikogo dziwić, że taka sama akcja jest związana z Honorem 8. Wszak, obydwa smartfony mają wiele ze sobą wsplnego i mimo tego, że w zasadzie pochodzą od jednego producenta, to poniekąd ze sobą konkurują. Honor 8 pojawił się później, więc ma kilka aspektów, które przemawiają na jego korzyść. Ale biorąc pod uwagę tylko oprogramowanie, są praktycznie na równej linii. Wszystko dlatego, że użytkownicy Honora 8 też mogą sprawdzić jak działa na nim Android 7.0 Nougat z najnowszą nakładką EMUI.  

Nougata z EMUI 5.0 mam na swoim Huawei P9 jakoś od tygodnia i nie mogę o nim powiedzieć złego słowa, naprawdę. Mimo tego, że to wersja beta udostępniona tylko kilkuset użytkownikom to system działa całkiem stabilnie i przede wszystkim płynnie, co od razu można było zauważyć, jeśli ktoś używał przez dłuższy czas Huawei P9 ze wcześniejszą wersją systemu. Interfejs stał się „lżejszy”, czytelniejszy i przyjemniejszy dla oczu, pojawiła się nowa belka powiadomień i sporo funkcji z EMUI 5.0, które po raz pierwszy trafiło do Huawei Mate 9. Jest co prawda kilka mniejszych błędów, ale te zapewne zostaną usunięte w finalnej wersji.

1. Testy Androida 7.0 Nougat na Huawei P9 i Huawei Mate 8. Jak się zapisać?
2. Huawei P9 z Androidem 7.0 Nougat (beta). Co na tak, co na nie?

Podobnie wygląda sprawa z testowym Nougatem dla Honora 8. Też jest najnowsza wersja EMUI, która ma wszystkie nowe funkcje jak przykładowo Huawei Share czy filtr niebieskiego światła, ale też charakterystyczne elementy znane z Honora, jak chociażby typowe motywy i tapety. Zresztą, możecie poniżej zobaczyć jak to wygląda. Od razu napiszę, że użytkownicy w Polsce jeszcze będą musieli poczekać na testową wersję oprogramowania, bo do tej pory nie widziałem żadnej informacji o beta testach. A taka przeważnie pojawia się w mediach społecznościowych. Paczka waży ponad 2 GB, więc podobnie jak w przypadku Huawei P9, a oprogramowanie ma numer FRD-L04C567B317.

źródło: GSMArena, Android Authority

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj