Mam nadzieję, że wybaczycie artykuł na temat nowości sprzed roku, ale są dni, w których trzeba choć na chwilę odstawić obowiązki. Wczoraj firma OnePlus zapowiedziała na swoim forum aktualizację dla dwóch flagowców, teraz można by rzec, że zeszłorocznych. Mowa tutaj oczywiście o OxygenOS 4.0 dla smartfonów OnePlus 3 i OnePlus 3T. 

Obie aktualizacje potraktuję całościowo, bowiem nie ma tutaj tak naprawdę żadnych różnic. Nawet deweloperzy OxygenOS zamieścili na ten temat wpisy, które są zwyczajnie skopiowane, oprócz tego, że frazę OnePlus 3 dwukrotnie zastąpiono OnePlus 3T. Aktualizacja powoli trafia do użytkowników za pośrednictwem OTA (over-the-air), ale jak to już bywa, nie do wszystkich w tym samym czasie. Jest to zabieg mający na celu odciążenie serwerów, a czasem pomaga zapobiec ucegleniu miliona urządzeń – nie bez powodu twórcy podkreślają, jak bardzo zależy im na dobrym feedbacku. Ci mniej szczęśliwi muszą jeszcze chwilę poczekać. No i jakby nie patrzeć, nawet jeśli wczoraj załapało się tylko kilka osób na aktualizację, to Chińczycy zdążyli ją udostępnić w 2016 roku, tak jak zapowiadali.

Co właściwie wprowadzono w czwartej wersji OxygenOS? Po pierwsze, Android awansował z Marshmallowa do Nougata i w zasadzie to jest najważniejsza wiaodmość. Pojawiły się zatem wszystkie zmiany charakterystyczne dla tego systemu, które opisałem je szczegółowo w osobnym wpisie. Został odświeżony wygląd powiadomień i oczywiście możliwe są bezpośrednie interakcje z ich poziomu (np. możemy od razu z belki powiadomień odpisać na jakąś wiadomość). Oprócz tego, nie zabrakło miejsca dla wsparcia dla dowolnego DPI, trybu multi-window oraz odświeżonego wyglądu ustawień. W OxygenOS 4.0 poprawioną także personalizację Shelf, czyli miejsca z informacjami, pogodą czy skrótami aplikacji, do którego mamy dostęp jeśli przesuniemy palcem w prawo od pierwszego pulpitu.

Jeśli jeszcze nie dostaliście aktualizacji musicie uzbroić się w cierpliwość i najlepiej ręcznie sprawdzać co jakiś czas ją dostępność.

źródło: forum OnePlus (1, 2) przez GSMArena