Widać, że Huawei się rozkręcił i idzie za ciosem. Najpierw Android 7.0 Nougat trafił oficjalnie do Huawei P9, zaraz potem pojawił się na flagowcu od Honora, a potem, ku uciesze użytkowników, którzy pewnie nawet nie zdawali sobie z tego sprawy, ruszyły testy najnowszego oprogramowania dla Huawei P9 lite. Widać, więc, że nie tylko flagowce mogą liczyć na aktualizację. Pytanie tylko, czy rzeczywiście ten proces ominie na przykład takiego Huawei P8 lite. Ale na pewno nie ominie Huawei Mate 8, bo Nougat dla tego smartfonu jest już dostępny. 

Fajnie to wygląda, że Huawei wziął się do roboty i z firmy, o której dało się słyszeć, że nie za bardzo dba o wsparcie swoich produków, teraz robi wszystko, by jak najszybciej i jak najwięcej smartfonów dostało aktualizację. Dobrze też, że robi to na zasadzie beta testów, bo daje to możliwość przygotowania i udostępnienia sprawdzonego oprogramowania bez błędów, które są wychwytywane właśnie w tracie testów. Ja dokładnie tak miałem na swoim Huawei P9, mój znajomy przeszedł to samo z Honorem 8 i oboje jesteśmy zadowoleni z finalnej wersji. Pewnie podobnie będzie z użytkownikami Huawei Mate 8.

1. No już jest! Oficjalny Nougat z EMUI 5.0 dla mojego Huawei P9
2. Android 7.0 Nougat dla Honor 8 też już jest w Polsce
3. Ruszają otwarte testy Androida 7.0 Nougat dla Huawei P9 lite!

To właśnie dla tego modelu teraz pojawiła się aktualizacja, która wprowadza Androida 7.0 Nougat z zupełnie nową, piątą wersją nakładki EMUI. Zmian jest mnóstwo, bo zmienia się wersja systemu i wpomnianej nakładki. Z tych najważniejszych, które widać od razu, można wymienić nową i w sumie lepszą belkę powiadomień, nowy, lżejszy wygląd całego systemu, podpowiedzi, które mają pomóc nam w korzystaniu z różnych funkcji, nowe centrum udostępniania czy tryb niwelujący niebieskie światło.

Aktualizacja waży ponad 2,2 GB i zmienia numer wersji oprogramowania na NXT-L29C432B560. Jest udostępniona w trybie OTA, ale jeśli sama się nie pojawi, sprawdźcie ręcznie czy jest w HiCare lub czy można pobrać ostatni pełny pakiet w Aktualizatorze.

źródło: Tabletowo

9 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj