Xiaomi Roidmi 2S

Już kiedyś o tym gadżecie pisałem i nawet sztukę kupiłem, z którą musiałem się szybko pożegnać, więc zamówiłem już drugą. Jak tylko się do mnie dostarczy to wezmę ją szybko i dokładnie na warsztat. Z Xiaomi Roidmi 2S chodzi o to, że to taki wszystkomający transmiter FM do samochodu. Dlaczego tak? A dlatego, że oprócz transmisji dźwięku na wybranej częstotliwości w radiu może też służyć jako całkiem szybka ładowarka USB (5V 2,4V) i zestaw głośnomówiący.

Xiaomi Roidmi 2S
Xiaomi Roidmi 2S / fot. Xiaomi

 

Xiaomi Roidmi 2S to całkiem zgrabne urządzonko zamknięte w aluminiowej obudowie i jak przystało na Xiaomi bardzo minimalistycznie zapakowane. Do obsługi wykorzystujemy aplikację na smartfonie, którą pobieramy z Google Play, tam konfigurujemy transmiter i ustawiamy częstotliwość. Co ciekawe, od niedawna Roidmi 2S działa też z systemem iOS. Pamiętajcie jednak, by zwrócić uwagę na wersję – kupujcie tylko międzynarodową.

Aktualne ceny:
Xiaomi Roidmi 2S (czarny)

Przejściówka typu „must-have” dla sprzętu z Chin

Ile razy się tak zdarzyło, że w zestawie z jakimś chińskim testowym smartfonem, który przejechał pół świata zabrakło tego najpotrzebniejszego elementu – przejściówki z chińskiego na polskie gniazdko. Nawet ostatnio, proszę, Xiaomi Redmi 4 w wersji globalnej i w środku tylko chiński adapter. Można co prawda kupić przelotkę na polskie złącze, ale często są dwa razy większe niż sama ładowarka. Dlatego warto kupić jedną, a nawet trzy, takie małe i sprytne jak widać poniżej.

Adapter Gocomma WN EU
Adapter Gocomma WN EU / fot. Gearbest

 

Zakłada się to na same „widełki” i działa, a przede wszystkim wygląda nienagannie, nie powiększając za bardzo rozmiaru całości. Do mnie jeszcze nie dojechało, ale zamówiłem z miesiąc temu, więc pewnie na dniach będzie. Wtedy wyszło jakieś niecałe 6 dolców z rejestrowaną wysyłką i teraz powinno być podobnie.

Aktualne ceny:
Gocomma WN-20 EU

Adapter USB Type C

Podobnie jak wyżej, przejściówka z chińskiego na polskie, tak adapter USB typu C też można zaliczyć do takich „must-have” akcesoriów, pod warunkiem, że mamy bądź planujemy zakup smartfonu z takim właśnie złączem. Coraz więcej smartfonów, a nawet komputerów przenośnych ma symetryczne złącze USB Type C, dlatego też – szczególnie w przypadku tych pierwszych – warto się w taką przelotkę wyposażyć. Wygląda to tak, że z jednej strony mamy męskie złącze USB type C, a z drugiej żeńskie microUSB (czyli to, które używaliśmy masowo przez ostatnie lata).

Adapter Xiaomi USB Type C
Adapter Xiaomi USB Type C / fot. Gearbest

 

Co nam daje taki dodatek? Przede wszystkim „wsteczną” kompatybilność ze wszystkimi akcesoriami, które używaliśmy do tej pory w postaci chociażby sieciowych czy samochodowych ładowarek. Nie musimy kupować np. nowej ładowarki za kilkadziesiąt złotych tylko wystarczy taka mała przelotka na nowe złącze i gotowe. Uczulam tylko żeby na takim adapterze nie oszczędzać, bo sam ostatnio się naciąłem. Z wysyłką wyszło mnie ponad 20 złotych, a po tygodniu adpater rozleciał się na dwie części. Dlatego też chińskie nie oznacza wcale gorsze i ta przejściówka wyżej wyceniona w szybkim przeliczeniu na jakieś 12 złotych (liczę od razu z rejestrowaną przesyłką), może okazać się lepsza niż podobna kupiona w Polsce za dwa razy więcej. W końcu to Xiaomi.

Aktualne ceny:
Adapter USB Type C od Xiaomi

Trójnóg do smartfonu

Całkiem przydatne narzędzie do smartfonu, jeśli chcemy go gdzieś przy sobie postawić i coś nim nagrać. W sumie sam zastanawiałem się nad takim dodatkowym uchwytem, bo czasami smartfon można wykorzystać jako „drugą kamerę” i gdybym miał wybierać to raczej zdecydowałbym się właśnie na trójnóg, który widzicie poniżej. Mowa o YUNTENG YT-228 Mini. Zresztą nie bez powodu go wybrałem do tego zestawienia, bo przez niektórych jest uznawany za jeden z lepszych tego typu stojaków, oczywiście w swoim przedziale cenowym.

Trójpod YUNTENG YT-228
Trójpod YUNTENG YT-228 / fot. Gearbest

 

Trójnóg ma metalową, obrotową głowicę, którą możemy niemal dowolnie ustawić położenie sprzętu i według informacji będzie w stanie utrzymać nawet lustrzankę. To bym z chęcią sprawdził czy rzeczywiście poradzi sobie z moją G7. Nóżki są dodatkowo zagumowane od spodu, a gwint to nic innego jak uniwersalne 1/4 cala. Oprócz wspomnianej lustrzanki możemy zatem przymocować do niego przykładowo kamerkę sportową czy smartfon w specjalnym uchwycie, który jest w zestawie. Co ciekawe, możemy też przymocować jakiś niewielki monopod i wtedy trójnóg robi za jego podparcie.

Aktualne ceny:
Trójpod YUNTENG YT-228 Mini

 


SPIS TREŚCI:

  1. PIERWSZA STRONA – JINJULI 35×50 | bcase T’UP | USB OTG | Ręczna ładowarka USB
  2. DRUGA STRONA – Xiaomi Roidmi 2S | Adapter WN-20 EU | USB Type C | YUNTENG YT-228 Mini
  3. TRZECIA STRONA – Ładowarka z QC 3.0 | Przewód 5w1 | Adapter Combo do iPhone 7 | Wiatrak i LED od Xiaomi