Pojawił się ostatnio na Gearbeście bardzo ciekawy gadżet, który może okazać się strzałem w dziesiątkę dla każdego, mocno zabieganego i niekoniecznie chętnego do wyciągania telefonu z kieszeni w czasie prowadzenia pojazdu, człowieka. Mowa tutaj o Mini BM50, jednym z najmniejszych telefonów, który mieści się w słuchawce bluetooth. 

Mini BM50 nie jest urządzeniem ani rewolucyjnym, ani tym bardziej nowym. Kolejne modele urządzeń zbudowanych podobnie krążą po chińskich sklepach od miesięcy, jeśli nie lat, ale chyba najwyższa pora przybliżyć co to jest i z czym się to je. To kosztujące, w obecnej promocji, niewiele ponad 15 dolarów urządzenie to słuchawka Bluetooth, którą można sparować z dowolnym telefonem i jednocześnie telefon sam w sobie. Trzeba przyznać, że to dość ciekawe podejście do korzystania z dwóch numerów naraz, szczególnie, jeśli nie mamy aparatu wyposażonego w klasyczny dual SIM.

1. Pamiętacie Vphone S8, najmniejszego smartfona świata? No, to można go już kupić
2. Jak to jest z tym dual SIM w smartfonach?

Pomijając fakt, że można całość podłączyć do wszystkiego co działa na Bluetooth, urządzenie pozwala na zamontowanie karty SIM dowolnego operatora, bo nie tylko nie ma sim-locka, to do tego pracuje w czterech zakresach GSM 850/900/1800/1900MHz. Wpasowana w obudowę klawiaturka może nie powala rozmiarami, to jednak swoją funkcję spełnia, bo można spokojnie wybrać numer czy napisać wiadomość tekstową. Do tego ekranik spokojnie da nam znać czy przyszła wiadomość, czy może się ktoś do nas dobija.

Mini BM50
Mini BM50 / fot. GearBest

 

Jeśli chodzi o możliwości techniczne samego „telefonu”, to pozwala on na jedynie 2G, więc o niczym więcej niestety nie możemy nawet myśleć. Ale do połączeń głosowych raczej wystarczy. Z dodatkowych funkcji jest radio i odtwarzarka MP3, ale na temat tego ile pamięci ma samo urządzenie strasznie ciężko cokolwiek znaleźć w specyfikacji producenta. Wiadomo za to, że w środku znajduje się bateria o pojemności 300 mAh, a w razie konieczności ładujemy ją przez złącze microUSB (podobnie jak zwykłą słuchawkę BT), a słuchawka waży jedynie 18 gramów. Za takie pieniądze warto się zastanowić, bo na „nasze” wychodzi trochę ponad 60 złotych.

Aktualne ceny:
Mini BM50 (czarny)  |  Mini BM50 (biały)

źródło: GearBest