Jeśli chodzi o wydajność w działaniu, to nie mam się do czego przyczepić, a po tym jak potraktowała mnie bateria mam szczerą ochotę.

Testowałem Honora na wszystkim co przyszło do głowy i nie zaciął się skubany raz. Wydajność w grach takich jak Mortal Kombat, czy inne Tap Titans 2 powodowała, że trochę klatki gubił, ale z GPU takim jaki ma, to mogło być zdecydowanie gorzej. Pomogła możliwość zmniejszenia rozdzielczości ekranu z Full HD do 720p, co poprawiło osiągi w grach i aplikacjach.

Nawet w największym obciążeniu nie grzeje się jakoś przesadnie mocno. Przełączanie między aplikacjami bardzo szybkie, a jak do tego dołożymy automatyczne, nieco uciążliwe, wyłączanie aplikacji siedzących w tle, to ani procesor, ani pamięć nie mają szans, by się spocić. Nawet uruchamianie telefonu, czy restart nie trwają nie wiadomo ile. Jeśli chodzi o wydajność, to raczej w plus.

Każde jedne słuchawki podłączone do urządzenia grają nad wyraz głośno i poprawie. Nie ma też większych kłopotów z całkowicie dresiarskim i wsiowym w transporcie publicznym epizodów, gdzie możemy posłuchać naszego ulubionego, niespełnionego rapisty. Gra, jest dobrze, choć nie powiem, jakby było ciut głośniej, to wcale bym się nie obraził. Jeśli chodzi o jakość połączeń, to zarówno w trybie normalnym, jak i głośnomówiącym nie ma tragedii. My słyszymy, słyszą nas. Bardzo ok.

Bateria

No tutaj muszę powiedzieć, że zawiedziony jestem. Z jednej strony 3000 mAh, wszystko się ładnie i szybko ładuje, ale jeśli chodzi o zużycie i czas pracy na włączonym ekranie, to albo ja trafiłem na naprawdę wysłużony egzemplarz do recenzji, albo coś jest nie tak. Ciężko powiedzieć z czego to wynika. Z jednej strony nie powinienem, przy takim wyświetlaczu, spodziewać się więcej niż standardowa „smartfonodoba”, ale stanowczo za krótko. Niektóre testy mówią (PCMark na przykład), że bateria ma trzymać 8 godzin cięgiem, a okazuje się, że przy używaniu standardowym jak średnia hawajska, w takim Yanosiku na przykład, to dwie godziny z groszami i pozamiatane. Szczególnie to smutne zważywszy na to, że Honor 8 ma niegłupie oprogramowanie dbające o oszczędzanie energii i powinien działać na baterii podobnie jak Huawei P9. Samo wszystkiego pilnuje i jest z wszechmiar pomocne, ale jak chcemy mieć w tle odpaloną jakąś grę, to możemy zapomnieć, bo wyłączy nam to szybciej niż byśmy chcieli. Jednym słowem – słabo.

 


SPIS TREŚCI:

  1. Opakowanie, zawartość zestawu. Specyfikacja Honora 8
  2. Wygląd, wykonanie, konstrukcja. Wyświetlacz
  3. Oprogramowanie, działanie, funkcje dodatkowe
  4. Aparat. Przykładowe zdjęcia i filmy
  5. Wydajność, multimedia. Bateria
  6. Podsumowanie. Plusy i Minusy