Lenovo Yoga Book to pod kilkoma względami nietypowe urządzenie, gdzie największe wrażenie robi klawiaturą Halo Keyboard, która zamienia się w tablet graficzny, cholernie lekka konstrukcja i możliwości jakie daje nam rysik Real Pen. Lenovo postanowiło pokazać kolejne urządzenie 2w1 z podobnymi możliwościami, ale znacznie tańsze i trochę większe. Na czym zaoszczędzono? 

O tym urządzeniu już gdzieś i kiedyś czytałem, ale wiem, że było to jeszcze w sferze plotek. Miała być większa wersja Yoga Book. Teraz, gdy wszystko pojawiło się oficjalnie, wiemy z jakim urządzeniem mamy do czynienia. Lenovo Yoga A12 to bardzo smukłe urządzenie dwa w jednym, które też ma klawiaturę Helo jaką pokazano razem z Yoga Book, ale jest od niego znacznie tańsze. Wyceniono je na 299 dolarów, a na niższą cenę ma wpływ przede wszystkim brak rysika i opcji z nim związanych (klawiatury nie można zmienić w tablet) jak i nieco gorsze parametry.

Lenovo Yoga A12
Lenovo Yoga A12 / fot. Lenovo

 

Nie mniej nadal jest to urządzenie, które potrafi przyciągnąć wzrok. Wszystko ze względu na wspomnianą Halo Keyboard, którą widocznie Lenovo chce „wszczepić” to większej ilości swoich laptopów, ale też około 5,4 mm grubości, zaledwie kilogram wagi i 12,2-calowy wyświetlacz, który jest dotykowy, ale też jednocześnie matowy. Takie połączenie jest bardzo rzadko spotykane. Skoro jest to urządzenie konwertowalne, to ekran można wywinąć i stworzyć przykładowo trochę większy tablet. Tutaj jednak widać pierwszą rzecz, gdzie Lenovo przyoszczędziło, bo jak dobrze przeczytałem, ekran ma rozdzielczość HD. Plusem z kolei są smukłe ramki wokół ekranu, co z kolei wymusiło umieszczenie kamerki pod ekranem.

Lenovo Yoga A12
Lenovo Yoga A12 / fot. Lenovo

 

Oberwało się też trochę podzespołom, bo w środku znajdziemy czterordzeniowego Atoma x5-Z8300 we współpracy z 2 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Patrząc na Yoga Book twe liczby są dwukrotnie mniejsze, ale trzeba tutaj zaznaczyć, że Yoga A12 jest oparta o system Android, więc powinno wystarczyć. Windows z pewnością podniósłby cenę o kilkadziesiąt dolarów i już, przynajmiej pod względem ceny, nie byłoby tak fajnie. Nie zabrakło głośników z technologią Dolby Atmos, a bateria ma wytrzymać maksymlanie 13 godzin.

Lenovo Yoga A12 zapewne pojawi się na MWC 2017 w Barcelonie i być może tam będzie można przyjrzeć się jej bliżej. Będą dwa kolory – Gunmetal Grey i Rose Gold (wyżej na zdjęciu). Jak wspomniałem, cena to 299 dolarów.

źródło: Lenovo przez PhoneArena