Tak jak zacząłem w tytule, tak samo zacznę ten tekst. To już pewne, że LG pokaże swojego flagowego smartfona na zbliżających się targach MWC 2017 w Barcelonie. Skoro nie będzie tam Galaxy S8 i nie jest do końca wiadomo, co pokaże Huawei, to jest to idealny moment, by przyciągnąć całą uwagę na swoją stronę. Mam wrażenie, że LG ze swoim flagowcem zawsze był jakoś na drugim planie, a teraz z LG G6 może być inaczej.

Jak tak zagłębić się bardziej w to, co jest na zapowiedzi, zdajemy sobie sprawę, że LG nie przekazało nam tylko szczegółów kiedy pojawi się następca LG G5. Owszem, konferencja jest zaplanowana na 26 lutego i całe wydarzenie odbędzie się o godzinie 12:00 w Sant Jordi Club na terenie wioski olimpijskiej, czyli tam gdzie w 1992 roku odbyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie. Ale patrząc na zaproszenie widzimy też nieco ukryty przekaz, który dotyczy wyświetlacza w nowym flagowcu od LG. O czym świadczy hasło „Big Screen. That Fits.”?

Bazując na wszystkich spekulacjach, które pojawiły się do tej pory, można się spodziewać tego, że LG mocno zaskoczy ekranem w LG G6. Spodziewam się wyświetlacza fajnie upakowanego w przedni panel, zajmującego znacznie więcej miejsca niż do tej pory w jakimkolwiek smartfonie od LG, a także smartfonach większości innych producentów. Nie będzie to może tak spektakularne jak w Xiaomi Mi MIX, ale firma ma w zanadrzu też nietypowe proporcje 18:9 (ekran będzie trochę wyższy niż w standardowych ekranach 16:9) czy technologię, którą nazwali Full Vision. Wyświetlacz ma mieć 5,7 cala oraz rozdzielczość 2880 x 1440 pikseli.

Taki LG G6 nawet może się podobać

Liczę na to, że po niezbyt udanym projekcie z LG G5, koreański producent wreszcie pokaże prawdziwego flagowca. Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby to, gdyby LG wyciągnęło wszystko co było najlepsze w LG G5 i LG V20, dodając wspomniany ekran. A Wy co sądzicie o LG G6?

źródło: LG