dell-inspiron-7567

Dell Inspiron 7567 z procesorem Core i5 7. generacji i grafiką GTX 1050 już w sprzedaży

Pamiętacie taki gamingowy laptop jak Dell Inspiron 7566, o którym pisałem pod koniec ubiegłego roku? No, to jakiś czas temu pojawiła się jego udoskonalona wersja, która trafiła już do sprzedaży. Laptop wygląda tak samo, ale ma znacznie bogatszy środek, gdzie dodatno przede wszystkim najnowszą generację procesora Intel Core i5 i wydajną kartę graficzną od Nvidia. Co jeszcze charakteryzuje ten model? 

Już dawno przełamano ten stereotyp, że „laptopy nie są do grania”. Coraz częściej spotyka się modele, które są stricte przeznaczone pod gry i wymagające zadania, pochodzą ze specjalnie przygotowanych gamingowych serii (np. Predator od Acera, Legion od Lenovo czy Alienware od Dell) i niekiedy mają wydajność zbliżoną do desktopów. Co prawda nie jest to samo, ale jeśli szukamy mobilnego sprzętu do grania, to zawsze jest jakieś rozwiązanie. Na prawdziwego potwora, który waży tyle co pół worka ziemniaków na obiad dla całej rodziny trzeba wydać równowartość 10-letniego auta klasy średniej, ale są też tańsze, równie ciekawe propozycje.

dell-inspiron-7566

Właśnie jedną z tych propozycji jest Dell Inspiron 7000 o dokładnym oznaczeniu 7567-5372, króry trafił właśnie do sprzedaży i jest dostępny między innymi w sklepie Sferis. Została ta sama obudowa, mamy identyczny system chłodzenia z dowma radiatorami i wentylatorami, ale wsadzono do środka 7. generację procesora Intel Core i5-7300HQ, a do tego dysk SSD o pojemności 256 GB, 8 GB pamięci RAM DDR4 (2400 MHz) i wreszcie nowy układ z rodziny Pascal – GeForce GTX 1050 z 4-gigabajtową pamięcią własną.

Laptop został wyceniony na niecałe 4400 złotych i zdaje się to być rozsądną kwotą biorąc pod uwagę całokształt, obecność układu Pascal i fakt, że trzeba wydać właśnie około 4 tysięcy na laptopa żeby spokojnie uruchomić nowsze gry. Warto też wspomnieć, że w takim x-komie można znaleźć inne konfiguracje tego sprzętu, między innymi z procesorem Intel Core i7-7700HQ, grafiką GTX 1050 Ti czy dyskiem HDD o pojemności 1 TB z możliwością montażu dodatkowego nośnika SSD.

źródło: x-komSferis

Słowa kluczowe

 • Adam

  Niestety laptop posiada mega tragiczną matrycę :/

  • arjamizo

   czym to się przejawia?

   • Tak naprawdę zależy od modelu i trzeba to sprawdzić, bo jedne są ze zwykłym TN, a inne mają już IPS (zazwyczaj te droższe). Jeśli jest matryca TN to mamy mniej nasycone kolory, które bledną pod kątem, słabe kąty widzenia, płytką czerń.

 • Uwazny

  Hmmm.. Dziwne ten lapek jest na stronie x-kom od ponad 2 mies tak tak model 7567 podobnie jak tej samej klasy cenowej Acer Vx nowości które weszły po ostatnich targach początkiem roku. Ale dlaczego o tym teraz się pisze dziwne, no o Dellu no bo o Acerze cisza jak makiem zasiał a propozycja znacznie ciekawsza.

  • Szczerze, nie widziałem tego lapka w x-komie wcześniej, w tej konfiguracji z GTX 1050. Jeśli był wcześniej to w porządku, a co do Acera, przyjrzę się mu bliżej.

   • uważny

    W ofercie już jest od dawna nie wiem jak z fizyczną dostępnością było, ceny startują o 400zł chyba więcej niż model 7566 z gtx960, acer startuje bodajże o 100 mniej niż dell, w takiej samej konfiguracji. Acer vx troszkę bardziej napakowany jak laptop antywstrząsowy:) w porównaniu do della, na + miał być dysk 7200rpm ale w opisie raz jest taki raz 5400rpm także trzeba by sprawdzić dokładnie jak faktycznie jest. Co do matrycy, to nie widziałem jej działającej, ale jak zobaczyłem jak jest wkomponowana w klapę, to podziękowałem Dellowi…tragedia-to się odnosi do modelu 7566, bo w modelu 7567, z tego co widziałem na jakiś filmikach, to ta matryca jest nieco inaczej na szczęście osadzona w klapie….a może tym samym jest inna matryca lepsza….do sprawdzenia. Fajną propozycją są acery seria nitro na ten rok…ale ich nawet x-kom jeszcze chyba nie ma…..o wiele bardziej mobilny sprzęt wymiarowo niż seria vx a te same graty a nawet lepsze 1050 i 1060 można mieć, choć cena pewnie też będzie bardziej mobilna :)

Biznes-Host

Wszelkie prawa zastrzeżone - galaktyczny.pl