Pamiętacie taki gamingowy laptop jak Dell Inspiron 7566, o którym pisałem pod koniec ubiegłego roku? No, to jakiś czas temu pojawiła się jego udoskonalona wersja, która trafiła już do sprzedaży. Laptop wygląda tak samo, ale ma znacznie bogatszy środek, gdzie dodatno przede wszystkim najnowszą generację procesora Intel Core i5 i wydajną kartę graficzną od Nvidia. Co jeszcze charakteryzuje ten model? 

Już dawno przełamano ten stereotyp, że „laptopy nie są do grania”. Coraz częściej spotyka się modele, które są stricte przeznaczone pod gry i wymagające zadania, pochodzą ze specjalnie przygotowanych gamingowych serii (np. Predator od Acera, Legion od Lenovo czy Alienware od Dell) i niekiedy mają wydajność zbliżoną do desktopów. Co prawda nie jest to samo, ale jeśli szukamy mobilnego sprzętu do grania, to zawsze jest jakieś rozwiązanie. Na prawdziwego potwora, który waży tyle co pół worka ziemniaków na obiad dla całej rodziny trzeba wydać równowartość 10-letniego auta klasy średniej, ale są też tańsze, równie ciekawe propozycje.

dell-inspiron-7566

Właśnie jedną z tych propozycji jest Dell Inspiron 7000 o dokładnym oznaczeniu 7567-5372, króry trafił właśnie do sprzedaży i jest dostępny między innymi w sklepie Sferis. Została ta sama obudowa, mamy identyczny system chłodzenia z dowma radiatorami i wentylatorami, ale wsadzono do środka 7. generację procesora Intel Core i5-7300HQ, a do tego dysk SSD o pojemności 256 GB, 8 GB pamięci RAM DDR4 (2400 MHz) i wreszcie nowy układ z rodziny Pascal – GeForce GTX 1050 z 4-gigabajtową pamięcią własną.

Laptop został wyceniony na niecałe 4400 złotych i zdaje się to być rozsądną kwotą biorąc pod uwagę całokształt, obecność układu Pascal i fakt, że trzeba wydać właśnie około 4 tysięcy na laptopa żeby spokojnie uruchomić nowsze gry. Warto też wspomnieć, że w takim x-komie można znaleźć inne konfiguracje tego sprzętu, między innymi z procesorem Intel Core i7-7700HQ, grafiką GTX 1050 Ti czy dyskiem HDD o pojemności 1 TB z możliwością montażu dodatkowego nośnika SSD.

źródło: x-komSferis