Powiem Wam, że jeszcze nigdy nie czekałem tak długo na jakąś aktualizację. Co tam kilka miesięcy w przypadku smartfonów. Jak dobrze pamiętam, Huawei Watch pojawił się na targach MWC w 2015 roku, ja używam go od jakiegoś roku i aktualizacji jak nie było tak nie ma. Ale jest światełko w tunelu i bardzo dobrze, że ostatniego wagonu, a nie nadjeżdzającej lokomotywy. Jak niektórzy „ćwierkają” Android Wear 2.0 wreszcie zbliża się do pierwszego Huawei Watcha. 

A myślałem, że Huawei Watch jest pewniakiem jeśli chodzi o tą największą i mocno wyczekiwaną aktualizację Android Wear. Jak tylko pojawiły się informacje o Android Wear 2.0 to właśnie ten smartwatch był często wspominany, stąd też myślałem, że jako jeden z pierwszych powita nową aktualizację. Przypomnę tylko, że było to… w maju ubiegłego roku. Miesiące mijały i nic, do tego stopnia, że przyszły targi MWC 2017 i tam Huawei, owszem pokazał Android Wear 2.0, ale na swoich nowych smartfonach, w tym 2. generacji Huawei Watch. Z jedyną nadal cisza, ale być może już w tym miesiącu w końcu ten dramat się skończy.

1. Jakie zmiany wprowadza Android Wear 2.0 i które smartwatche mogą otrzymać akualizację?
2. Android Wear 2.0 oficjalnie? Trochę inaczej sobie to wyobrażałem…

Pisałem już, że nieco inaczej wyobrażałem sobie aktualizację mojego Watcha, a informacja, że jest to największa i najważniejsza aktualizacja w historii platformy coraz bardziej mnie nakręcały. Jak wynika z informacji, które pojawiły się na Twitterze, Android Wear 2.0 podobno jest już tuż za rogiem i jeszcze w tym miesiącu trafi oficjalnie do pierwszego smartwatcha Huawei. A informacja wcale nie jest wyssana z palca, bo pochodzi prosto od Huawei Service DE, więc śmiało można uznać to za wiarygodne źrodło.

Możecie być pewni, że jak tylko mój Huawei Watch zawibruje informując tym samym o dostępnej aktualizacji, ja też Was o tym poinformuję. Mam nadzieję, że rzeczywiście będzie to jeszcze w marcu, no może na początku kwietnia, ale cholera, nie później, bo będę zły.

źródło: Twitter przez AndroidHeadlines