W czasach, gdy sporo smartfonów czeka jeszcze na aktualizację do Nougata, ekipa OnePlus wypuszcza dla swoich flagowców kolejną aktualizację i to do wyższej wersji. Mam tutaj na myśli Androida 7.1.1 Nougat dla smartfonów OnePlus 3 i OnePlus 3T. Nieźle, bo nic tak nie poprawia humoru jak aktualizacja z rana i to do najnowszej wersji, którą ma raptem garsta użytkowników. Co takiego wprowadza nowa wersja? 

Mam takie nieodparte wrażenie, że OnePlus stał się teraz czymś czym kiedyś były dla nas Nexusy, jeszcze przed premierą absurdalnie wycenionego Pixela. Poważnie. Miałem przez chwilę OnePlus 3T w swoich rękach i powalił mnie swoją szybkością i płynnością działania, a to wszystko przez tak zwany czysty system operacyjny. Druga sprawa jest taka, że smartfon można zgarnąć za mniej niż 2 tysiące złotych, nawet jeśli jakiś wścibski celnik dowali nam podatek. OnePlus 3T jakiś czas temu dostał aktualizację do Nougata, a teraz producent informuje o kolejnej, tym razem z wersji 7.1.1 Nougat, która wprowadza kilka zmian.

Android 7.1.1 Nougat, a w zasadzie OxygenOS 4.1.0, na którym oparty jest najnowszy system podobno poszedł już w świat, więc to kwestia czasu aż trafi do zainteresowanych. Zresztą, poinformował o tym członek ekipy na oficjalnym forum OnePlus, więc jak to mówią „nie ma lipy”. W najnowsza wersji, oprócz wyższej numeracji Androida dorzucono też najnowsze, marcowe łatki bezpieczeństwa od Google. Tego jednak można było się spodziewać. Znacznie lepiej wygląda fakt, że dodano możliwość wykonywania dłuższych zrzutów ekranu, ale też usprawniono stabilizację wideo podczas nagrywania czy robienie zdjęć poruszających się obiektów. Wspomniano też o usunięciu błędów napotkanych w poprzedniej wersji i usprawnieniu połączenia z sieciami Wi-Fi i Bluetooth.

Sprawdźcie więc, czy na swoim OnePlus 3 czy OnePlus 3 T macie już aktualizację, bo ma być przez OTA.

źródło: OnePlus