Jakoś rzadko zdarza mi się pisać o grach na Androida, ale czasami są takie tytuły, że trzeba temat poruszyć. Choćby z sentymentu do oryginału. Chodzi o Super Mario Run, gry, która po kilku miesiącach (!) od premiery w App Store w końcu zawitała do Sklepu Play i jest dostępna na urządzenia z Androidem. Ale czy warto w ogóle tą grą się interesować?

Ostatnio sporo mówi się o kolejnej odsłonie komputerowo-konsolowych przygód w uniwersum Mass Effect, ale jeśli wziąć pod uwagę tylko platformy mobilne to w zasadzie najczęściej poruszało się temat właśnie Super Mario Run. Ale nie dlatego, że to dobra gra, bo tutaj opinie są skrajnie różne, ale dlatego, że jeszcze jej nie ma na Androida. Nigdy nie rozumiałem tej zależności, najpierw premiera na iOS, a później na Androida, przy czym to „później” jest raczej pojęciem względnym. Ile czekaliśmy na androidową odsłonę Super Mario Run? Ponad trzy miesiące, poważnie, trzy miesiące, bo wersja na iOS została udostępniona już w połowie grudnia zeszłego roku.

Super Mario Run to gra, którą można zainstalować, ale chyba tylko w celu sprawdzenia. Przynajmniej było tak u mnie, przeszedłem za jednym zamachem może ze trzy plansze i koniec, ale nie mówię ostatniego słowa i być może jeszcze kiedyś wrócę. Choć obecność mikro-płatności (całą zawartość można odblokować za niecałe 50 złotych) czy tak zwanego elementu „ciągnięcia za palec” i wyznaczania miejsc co mamy robić i gdzie kliknąć trochę mnie denerwuje. W zasadzie gra z dawnym Mario ma niewiele wspólnego, bo jest to bardziej platformówka typu „Run” (postać automatycznie się porusza do przodu) niż to co znamy ze starych blaszaków. Gdyby była to wersja jak sprzed lat, ale z odświeżoną grafiką i dodatkowymi poziomami to byłoby znacznie lepiej.

Jeśli ktoś chce wypróbować grę na swoim smartfonie to bezpośredni link do Google Play możecie znaleźć poniżej. Tylko nie bądźcie zaskoczeni, jeśli nie będzie działać na sprzęcie, na którym powinno działać. Doszły mnie słuchy, że np. na takim Galaxy Note 3 nie można uruchomić, mimo tego, że to nadal dobry smartfon.

pobierz-z-google-play

źródło: Google Play