OnePlus 5 zapowiada się ciekawe, nawet bardzo. Początkowo wszyscy zastanawiali się czy to w ogóle będzie OnePlus 5, bo jak wiadomo wcześniejszym (i jeszcze aktualnym) modelem jest OnePlus 3T. Na całe szczęście nazwą już nie trzeba sobie zaprzątać głowy, bo została potwierdzona przez kogoś z OnePlus. Teraz najważniejsza jest specyfikacja, a w zasadzie aparat, który podobno nas pozytywnie zaskoczy. 

Już na początku tego miesiąca pojawiło się trochę informacji o tym, co OnePlus 5 będzie miał w środku. Wynikało z tego, że względem OnePlus 3T szykuje się mocna aktualizacja nie tylko pod kątem baterii (ma mieć 3600 mAh i bardzo szybkie ładowanie, do pełna w około godzinę), ale też głównej jednostki – ma to być Snapdragon 835 z 6 GB pamięci RAM w wersji podstawowej. Tym razem skupiamy się na aparacie.

Jak twierdzi Diego, pracownik OnePlus na oficjalnym forum, aparat w OnePlus 5 będzie robił najładniejsze zdjęcia, dzięki współpracy z DxO. Tak, tymi co testują aparaty w smartfonach i robią ten ranking. OnePlus 3T robił bardzo dobre zdjęcia, a w Piątce ma być dużo lepiej. Bardzo tego życzę, ale na razie się nie nastawiam i wolę poczekać na premierę i przede wszystkim na pierwsze testy aparatu. Wtedy dowiemy się jak będzie naprawdę.

Working alongside DxO, we’re confident the OnePlus 5 will be capable of capturing some of the clearest photos around.

A jak wygląda OnePlus 5? Możecie go zobaczyć poniżej na zdjęciu (a w zasadzie to prototyp), które kilka dni temu pojawiło się w sieci. Podobieństwo do poprzednika jest mocne, ale widać wspomniany wcześniej podwójny aparat z tyłu i mam wrażenie, że obudowa będzie bardziej opływowa.

źródło grafiki głównej: AndroidAuthority
źródło: OnePlus (forum) przez PhoneArena