Pamiętacie firmę Vkworld? To jedna z tych chińskich i mniej znanych, ale zapewne Wam się szybko przypomni jeśli napiszę, że to oni są odpowiedzialni za zrobienie kopii nowej Nokii 3310. Ale to nie pierwszy ich telefon wzorowany na jakimś innym modelu. Tym razem pokazują smartfon Vkworld Mix Plus, który jest kopią Mi MIX’a od Xiaomi za około… 400 złotych. 

Patrząc na tak niską cenę i na to jak smartfon wygląda na zdjęciach pewnie od razu pomyślicie, że coś tutaj jest nie tak. I poniekąd takie wrażenie jest prawidłowe, ale jako ciekawostkę muszę Wam napisać, że jest to jeden z droższych smartfonów tego producenta. Tak, droższych mimo tego, że kosztuje tyle co niektóre najprostsze budżetowce. Mix Plus ma przede wszystkim zaskakiwać wyglądem, bo pod względem specyfikacji raczej nie zachwyca i plasuje się gdzieś między budżetową, a średnią półką.

Vkworld Mix Plus, podobnie jak taki Mi MIX ma bardzo smukłą ramkę wokół ekranu, ale raczej nie spodziewałbym się, że będzie wyglądał tak jak na grafikach, które widzicie w tym tekście. Chińczycy lubią podciągnąć co nieco na renderach, żeby wrażenie było jeszcze większe. Nie do końca mi się to podoba, ale praktykują to nie tylko Ci mniejsi producenci. Ale na całę szczęście nadrabia wszystko ceną. Co zatem znajdziemy w środku?

Vkworld Plus Mix / fot. Vkworld

Ekran ma 5,5 cala, ale rozdzielczość to tylko HD. Procesor może i ma osiem rdzeni, ale jeśli się spojrzy na to, że jest to MediaTek MTK6737 to krótko mówiąc, nie można od niego dużo wymagać. Przede wszystkim dlatego, że oferuje wydajność na poziomie Snapdragona 430. Dobrze chociaż, że nie poskąpili pamięciami, bo jest 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej (podobno od Samsunga), co według mnie obecnie jest zupełnym minimum. Jest też czytnik biometryczny z tytu, dual SIM, Android 7.0 Nougat czy dwa aparaty z tego ten z przodu jest wyjątkowo pod ekranem.

Vkworld Mix Plus można obecnie kupić za 109,99 dolarów, co w przeliczeniu wynosi właśnie około 400 złotych. Cena na tyle niska, że sam zastanawiam się żeby zamówić go czysto z ciekawości, żeby sprawdzić jak rzeczywiście wygląda klon Mi MIX w tej cenie. Co więcej, dokonując teraz zakupu można wziąć udział w losowaniu, gdzie do wygrania są między innymi trzy Mix Plusy czy kilka klonów Nokii 3310. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

źródło: GearBest