Acer wśród nowości na targach IFA 2017 w Berlinie zaprezentował kamerkę samochodową Acer Vision360. Jak producent zachwalał, jest to pierwsza na świecie kamera samochodowa 360 stopni w rozdzielczość 4K.

Tak naprawdę kamerka składa się z dwóch obiektów 6 Mpix, gdzie każdy kręci materiał w rozdzielczości Full HD. Ta rozdzielczość 4K właśnie z tego podwojenia wynika. Podczas normalnej jazdy będziemy wykorzystywać obiektyw znajdujący się z przodu, lecz pozostawiając kamerę w samochodzie podczas naszej nieobecności może ona nagrywać obraz z każdej strony.

Urządzenie wyposażono w łączność Wi-Fi, Bluetooth oraz modem 4G. Z poziomu dedykowanej aplikacji możemy zdalnie przejrzeć aktualny obraz z kamery. Filmy zapisujemy na wbudowanej pamięci 16 GB lub na zewnętrznej karcie microSD. Nagrania oznaczamy lokalizacją dzięki wbudowanemu modułowi GPS. Podgląd obrazu widzimy na 2,4-calowym wyświetlaczu o malutkiej rozdzielczości 320 x 240 pikseli, ale warto wspomnieć, że na raz, na wbudowanym ekranie widzimy obraz 180 stopni z jednego wybranego obiektywu.

Acer Vision360 / fot. galaktyczny.pl

Cena na chwilę obecną nie jest jeszcze znana, ale mam nadzieję, że będzie rozsądna. Rynek kamerek samochodowych jest już nasycony przeróżnymi urządzeniami, szczególnie tanimi, ale żadna nie ma takich możliwości jak Vision 360.

2 KOMENTARZE

  1. Raczej się ten produkt nie wybije, kamerki na przód i tył spoko, sam tak nawet mam, ale kamera która uchwyci tylko środek samochodu (włamania) średnio to widzę. Ale potencjał jakiś tam jest, łączność 4G brzmi ciekawie chetnie bym coś takiego zobaczył w swoim truecamie a6 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj