Kilka dni temu pisałem o Huawei Mate 10, bo pojawiło się kilka ważnych informacji między innymi o aparacie, baterii, procesorze i obudowie, która w końcu będzie wodoodporna. Już wtedy stwierdziłem, że szykuje nam się mega interesujący smartfon, a do tego – jak twierdzi producent – bardziej „inteligentny” niż wszystkie inne dostępne na rynku. Do tej pory wygląd był dla nas tajemnicą, ale jak to bywa w branży, im bliżej do premiery tym większe prawdopodobieństwo, że w końcu i to wyjdzie na jaw. No i stało się, tak ma wyglądać Huawei Mate 10 Pro.

Huawei Mate 10 Pro będzie tą lepszą wersją najnowszego Mate’a, a przynajmniej tak wynika z nazewnictwa jakie było wcześniej, jeżeli do głównej nazwy było dodawane coś w rodzaju „Plus” lub „Pro”. I tutaj mam pewne obawy, bo przeważnie te lepsze opcje, możliwości i technologie były wrzucane do droższego modelu. Pamiętacie jak było w przypadku Huawei P10 i Huawei P10 Plus? Ten drugi dostał między innymi większą baterię i lepszy aparat (przysłona f/1.8 w głównym aparacie), ale był też o kilkaset złotych droższy od standardowej wersji. Jestem pewien, że w przypadku Mate’a będzie podobnie.

Wracając właśnie do Mate 10 Pro, tutaj jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Widać, że Huawei pójdzie z panującym obecnie trendem i wyposaży Huawei Mate 10 Pro w świetny ekran, który najprawdopodobniej będzie miał mienione proporcje 18:9 i na oko będzie spokojnie zajmował ponad 80% powierzchni z przodu. Jeśli jeszcze okazałoby się, że ekran oparty jest na matrycy AMOLED to już w ogóle byłaby bajka. Z tyłu to czego mogliśmy się spodziewać – dwa aparaty, technologia od Leica i rekordowa przysłona f/1.6, podobno w obydwu aparatach. Nie zabrakło też czytnika linii papilarnych, który z wiadomych przyczyn nie mógł zostać umieszczony z przodu pod ekranem.

Huawei Mate 10 Pro / fot . evleaks

Potwierdzają się też kolory, a jeśli są to wszystkie wersje to nadchodzący Mate będzie czarny, niebieski lub brązowy (choć pewnie Huawei nazwie te kolory „po swojemu”). No dobra, to jak Wam się podoba Huawei Mate 10 Pro, hmmm? Przypominam, że premiera zaplanowana jest na 16. października w Monachium.

źródło: evleaks (Twitter)