huawei-p10-mobile-cloud

Masz ten smartfon Huawei? Jeśli tak to masz też trochę miejsca w Mobile Cloud

Czołowi producenci swoimi najnowszymi smartfonami zacięcie rywalizują o tytuł najlepszego flagowego modelu na rynku. Łatwo nie jest, zwłaszcza, że z roku na rok pojawiają się coraz lepsze urządzenia, a poprzeczka zawisła tak wysoko, że już teraz ciężko jest ją przeskoczyć i czymś się wyróżnić. Warto zwrócić uwagę na to, że wielu producentów zastosowało w swoich tegorocznych flagowcach „bezramkowe wyświetlacze”, a urządzenia są już tak dobre, że często decydującym głosem przy zakupie nowego smartfona jest po prostu przywiązanie do marki czy to, co dostaniemy więcej. Huawei swoim klientom oferuje usługę teraz Mobile Cloud. Co to takiego? 

Huawei przygotował nową usługę Huawei Mobile Cloud dedykowaną dla swoich smartfonów. Jest to chmura, na której można bezpłatnie przechowywać zdjęcia, filmy i dokumenty, a użytkownicy mogą skorzystać za darmo z 5 GB przestrzeni. Jest to stosunkowo mało, zwłaszcza, że flagowce z linii Huawei P10 mają nawet 64 GB pamięci wewnętrznej, zatem będzie trzeba wybrać tylko te najistotniejsze pliki, by dostępna pamięć szybko się nie zapełniła. Niemniej jednak, usługa wydaje się dobrym i wygodnym rozwiązaniem, bo jak informuje Huawei, Mobile Cloud umożliwi automatyczne zapisanie wykonanego zdjęcia lub nagranego filmu na mobilnym dysku, a dodatkowo mając kilka urządzeń od Huawei’a będzie można zsynchronizować chmurę pomiędzy nimi.

Szkoda tylko, że obecnie oferta jest mocno ograniczona i skierowana wyłącznie do osób, które używają jednego z trzech smartfonów – Huawei P10, Huawei P10 Plus i Huawei P10 Lite. Niewykluczone, że z czasem lista urządzeń objętych tą usługą poszerzy się o kolejne modele, chociażby o zeszłoroczne topowe urządzenia jak Huawei P9 czy średniaki jak Huawei Nova.

To dobry pomysł, ale wymagający dopracowania. Samsung uruchamiając program OneDrive w 2015 roku na modele Galaxy S6, udostępnił posiadaczom nowych smartfonów aż 15 GB z możliwością rozszerzenia jej nawet do 105 GB. Różnicą jest jednak to, że Samsung wprowadzając tą usługę chciał wynagrodzić brak slotu na kartę pamięci, natomiast w przypadku Huawei jest to tylko dodatek i raczej przestrzeń na najpotrzebniejsze pliki, które chcemy mieć zawsze przy sobie, na wielu urządzeniach.

źródło:  gsmmaniak 

Słowa kluczowe

  • Samuraj

    Mam tych chmur tyle, że już nie wiem gdzie zdjęć i filmów szukać.
    Nawet za friko tych 5GB nie chcę.
    P10 zjebali ekran i nic tego nie zmieni. Brak powłoki oleofobowej, a poza tym jest miekki na gówno bo się rysuje od patrzenia.

Biznes-Host

Wszelkie prawa zastrzeżone - galaktyczny.pl