Smartfony Samsunga, szczególnie te topowe, znane są już z tego, że przyciągają klientów jak magnez. Nie inaczej było w przypadku Samsunga Galaxy Note 8, który w przedsprzedaży szybko osiągnął pierwszy milion sprzedanych egzemplarzy. Wygląda na to, że popyt na najnowszego Notatnika cały czas rośnie i to do takiego stopnia, że flagowiec już dołączył do zestawienia najpopularniejszych telefonów z Androidem. Czy jest to najpopularniejszy i najlepszy smartfon Samsung

Wszystko wskazuje na to, że wydarzenia z Samsungiem Galaxy Note 7 poszły w zapomnienie, bo wystarczy bowiem spojrzeć na wyniki sprzedaży tegorocznych flagowych modeli, które w pierwszych dniach rozeszły się w rekordowych ilościach. Klienci nie stracili zaufania do firmy, bo ta bardzo poważnie podeszła do sytuacji – zarówno w kwestii problemów z Note 7 jak i organizacji przedsprzedaży jego następcy. Popularność jaką zdobył Galaxy Note 8 jest bardzo imponująca, bo już po miesiącu mówi się o nim, że w pewnych rankingach jest najpopularniejszy. Wpływ na to ma nie tylko fakt, że to naprawdę jest dobre i wszechstronne urządzenie, ale też to, że niektórzy czekali na nowego Note’a od czasów Galaxy Note 4 – Note 5 nie był dostępny w Polsce, Szóstka została pominięta, a Galaxy Note 7, wiadomo.

Udział w rynku Samsunga Galaxy Note 8 / fot. AppBrain

Największy popyt na smartfon odnotowano na lokalnym rynku producenta, ale to raczej nie powinno być dla nikogo niespodzianką. W ciągu miesiąca Galaxy Note 8 uplasował się w Korei Południowej na 17 miejscu pod względem popularności telefonów z systemem Android, mając jednocześnie 1,7 % udziału rynkowego. Ponadto najnowszy Notatnik w Stanach Zjednoczonych oraz w Australii osiągnął wynik 1 % udziałów, raptem po trzech tygodniach od rozpoczęcia regularnej sprzedaży. Warto zauważyć, że bardzo dobre wyniki najnowszy Note osiągnął także w europejskich krajach. Jak wynika z danych, w Szwajcarii Galaxy Note 8 ma 0,6 % udziału rynkowego, w Hiszpanii około 0,2 %, w Norwegii ma 0,5 %, a u naszych zachodnich sąsiadów – 0,2 %. Nie ma danych z Polski, ale słyszałem, że smartfon też cieszy się sporą popularnością, bo ciężko jest go nawet dostać od reki u operatorów.

25 najlepszych smartfonów z Androidem / fot. AppBrain

Jasne, powyższe liczby jako liczby nie robią może wrażenia, ale w ogólnym rozrachunku już tak. Jest sporo smartfonów Samsunga, które plasują się wyżej, ale trzeba pamiętać o tym, że debiut na rynku mają już dawno za sobą (np. taki Galaxy S5, Galaxy Note 4 czy Galaxy J5).

1. Okazuje się, że Samsung Galaxy S8 wcale nie jest najpopularniejszy

Wygląda na to, że zaporowa cena (przypomnę, że w Polsce jest to 4299 złotych), którą trzeba zapłacić, by móc się cieszyć swoim Galaxy Note 8 nie stanowiła dla wielu żadnej bariery. Chociaż, tutaj główną rolę odgrywają też zarobki, bo w takich Niemczech wystarczy poświęcić trochę z jednej wypłaty, by kupić najnowszego Note’a, a w Polsce niekoniecznie.

źródło: AppBrain przez Tabletowo