Zapewne temat aktualizacji oprogramowania nie tylko dla posiadaczy flagowych urządzeń jest bardzo istotny, bo w końcu, przynajmniej w teorii, wszystko rozchodzi się o pewne nowości i ulepszenia dotychczasowych funkcji, nie zapominając przy tym o zwiększeniu wydajności urządzeń. Samsung przeważnie udostępnia aktualizacje oprogramowania, które są dopracowane, ale niestety z reguły trzeba na nie dłużej poczekać. Okazuje się, że taka polityka nie uległa zmianie i czeka nas ten sam scenariusz przy Samsungu Galaxy S8, Galaxy S8+ i najnowszym Galaxy Note 8. 

Prace nad najnowszą wersją systemu Android Oreo dla topowych smartfonów Samsung Galaxy S8 i Galaxy Note 8 podobno idą pełną parą i mogłoby się wydawać, że już lada chwila rozpocznie się oficjalna dystrybucja oprogramowania dla wspomnianych urządzeń. Niestety nie jest tak dobrze jak mogłoby  się wydawać. Podobnie jak rok temu, niebawem koreański producent uruchomi publiczne testy beta systemu skierowane do właścicieli modeli Galaxy S8 oraz Galaxy S8+. W ubiegłym roku testy Androida Nougat dla Galaxy S7 trwały do grudnia, można zatem podejrzewać, że tym razem będzie identycznie.

Biorąc pod uwagę długotrwałe prace nad najnowszym oprogramowaniem, nie ma  szans na jego oficjalną dystrybucję jeszcze w tym roku. Ponadto te informacje zostały potwierdzone przez turecki oddział firmy, który zdradził, że Android Oreo jest już opracowywany, jednak właściciele tegorocznych flagowców mogą się go spodziewać dopiero  w pierwszym kwartale 2018 roku. Turcja jako jedna z pierwszych na rynku otrzymuje od producenta najnowszą wersję oprogramowania, w przeciwieństwie do Polski.

Bazując zatem na tych informacjach można założyć, że smartfony Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ oraz Galaxy Note 8 z polskiej dystrybucji mogą spodziewać się uaktualnienia systemu nawet w lutym czy marcu przyszłego roku. Jest to bardzo wiarygodny scenariusz, z uwagi na to, że poprzednie generacje również w tym czasie otrzymywały aktualizacje do najnowszej wersji oprogramowania. Warto wspomnieć, że lista urządzeń Samsunga, które zostaną zaktualizowane do Androida Oreo jest dość długa, a wśród nich są tegoroczne smartfony z serii Galaxy A, a także starsze modele jak Samsung Galaxy S7 czy Galaxy S7 edge. Te i pozostałe telefony otrzymają aktualizację w drugiej kolejności, najpewniej wiosną przyszłego roku.

źródło: Guncelmyiz