Niedawno firma TCL zaprezentowała swojego najnowszego smartfona BlackBerry Motion, który jest zupełnie inny od wszystkiego, co do tej pory BlackBerry nas przyzwyczaiło. Nie ma QWERTY, ale jest kilka innych przydatnych rozwiązań. Można powiedzieć, że technicznie urządzenie kwalifikuje się do średniej półki, natomiast cenowo niezupełnie, aczkolwiek tę kwestię każdy musi ocenić indywidualnie. Niemniej jednak telefon jest już dostępny w Polsce. 

Jeszcze pięć lat temu chyba nikt by nie pomyślał, że w 2017 roku urządzenia z logiem jeżyny tak diametralnie się zmienią. Kilka lat temu w portfolio BlackBerry były wyłącznie smartfony z niewielkim wyświetlaczem, a pod nim znajdowała się fizyczna klawiatura QWERTY. Osobiście mam sentyment do tamtych modeli, aczkolwiek zrozumiałe jest, że producent podąża jak może za konkurencją, by przyciągnąć więcej osób do siebie. Przez te pięć lat na rynku technologicznym zaszły spore zmiany, chociażby w przypadku wyświetlaczy, gdzie producenci zaczęli stosować wyświetlacze wypełniające ponad 80% przedniego panelu. BlackBerry Motion nie ma takiego ekranu, ale i tak jest ciekawą propozycją ze względu na solidna obudowę o klasycznym wyglądzie, wodoodporność i przede wszystkim system Android, podobno, ze względu na modyfikacje, w najbezpieczniejszej wersji.

Nie ma QWERTY, ale ma Androida i pojemną baterię. Co to będzie z tym BlackBerry Motion?

Najnowszy smartfon firmy TCL Black Berry Motion jest już dostępny w Polsce. Jest to bardzo pozytywne zaskoczenie, z uwagi na to, że telefon został oficjalnie zaprezentowany dopiero dwa tygodnie temu. Osoby, które będą zainteresowane kupnem wspomnianego urządzenia, muszą się liczyć z tym, że jego wysyłka rozpocznie się dopiero 13 listopada. Smartfony z polskiej dystrybucji zostały wycenione na kwotę 2299 złotych. Nadmienię, że wcześniejszych spekulacje sugerowały właśnie taką cenę. Czy to dużo, mało? Z jednej strony, patrząc na zastosowany procesor to kwota jest wysoka, ale z drugiej,biorąc pod uwagę zabezpieczenie DTEK i typowo biznesowe ukierunkowanie to cena jest do zaakceptowania.

BlackBerry Motion / fot. TCL

Urządzenie oferuje 5,5-calowy wyświetlacz Full HD z powłoką odporną za zarysowania czy aparat fotograficzny z 12-megapikselową matrycą i przysłoną f/2.0. Smartfon działa w oparciu o procesor Snapdragon 625 z układem graficznym Adreno 506, a do dyspozycji jest 4 GB RAM. Na uwagę zasługuje pojemny akumulator 4000 mAh, który będzie w stanie zapewnić nawet 2 dni pracy czy obudowa, która jest odporna na wodę i kurz, bowiem spełnia normę IP67 (swoją drogą to chyba pierwszy smartfon BB z tym standardem). Elementem wyróżniającym BlackBerry Motion jest zabezpieczenie DTEK i zaawansowane możliwości bezpieczeństwa, głównie za sprawą trzech funkcji – Locker, Locker Mode i Privacy Shade czy dodatkowy, konfigurowalny przycisk na boku.

Reasumując, nowy model od TCL ma wiele ciekawych rozwiązań, lecz technicznie odpowiada średniej półce. Trzeba jednak zauważyć, że typowy odbiorca (czyt. biznesman) nie potrzebuje „high-enda” z najlepszym na rynku procesorem tylko bezpieczny, sprawny smartfon, który długo będzie działał na baterii, a rozlana przypadkiem kawa nie spowoduje utraty ważnych danych.

źródło: x-kom przez gsmmaniak 

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj