LG G6 to flagowy smartfon południowokoreańskiego producenta, który zadebiutował na rynku urządzeń mobilnych w lutym bieżącego roku. Urządzenie wnosi wiele zmian względem poprzedników, a tą najważniejszą z nich jest przełomowy ekran Full Vision w proporcjach 18:9. G Szóstka niczym nie odstaje  od konkurencyjnych flagowców, a obecnie jest sporo tańszą alternatywą chociażby dla Samsunga Galaxy S8. Kolejnym argumentem przekonującym do zakupu LG G6 ma być aktualizacja smartfona do Androida Oreo, która podobno jest tuż za rogiem.

LG jest jedną z pierwszych firm, która zdecydowała się na wyposażenie swojego tegorocznego flagowca w wyświetlacz z bardzo wąskimi ramkami w innych niż do tej pory proporcjach.   W przeciwieństwie do innych koncernów technologicznych nowy ekran zastosowali także w smartfonie LG Q6, który jest typowych średniakiem. A to pewnie dopiero początek.

Wszyscy, którzy mają LG G6 mogą już niebawem spodziewać się uaktualnienia systemu operacyjnego do Androida Oreo. Wszystko przez to, że smartfon z taką wersją został dostrzeżony w bazie programu GeekBench. Może to zatem sugerować, że najnowsze oprogramowanie dla LG G6 jest już w fazie testów. Obecnie nie wiadomo jakich nowości należy się spodziewać po nowym wydaniu systemu, poza tym co ma „w standardzie”. Możemy zapewne liczyć na poprawę wydajności urządzenia, dłuższy czas pracy na pojedynczym ładowaniu oraz ulepszenie dotychczasowych funkcji. 

Niewykluczone, że producent udostępni oficjalną wersję Androida 8.0 Oreo jeszcze w tym roku. Gdyby tak się stało, zainteresowanie LG G6 mogłoby trochę popsuć plany LG z przedsprzedażą LG V30, tym bardziej, że smartfon z polskiej dystrybucji można zdobyć już za mniej niż 2 tysiące złotych.

źródło: GeekBench  przez Mysmartprice