Huawei Watch na moim nadgarstku już swoje przeżył, trochę odżył jak dostał aktualizację do Android Wear 2.0 i myślę, że jak wymienię mu pasek i wypoleruję kopertę to jeszcze kilka miesięcy posłuży (pewnie niebawem napiszę o tym zabiegu w osobnym wpisie). Rozglądam się za czymś nowym, czymś świeższym i gdybym teraz musiał podjąć decyzję to spore szanse miałby tytułowy Skagen Falster. Ale jak to się mówi, wygląd to nie wszystko.

Mam wrażenie, że ostatnio na smartwachowym rynku nic szczególnego się nie dzieje. Jakoś tak wszystko ucichło, a nawet jak już pojawi się jakiś nowy gadżet osobisty to albo jest stricte przeznaczony dla osób aktywnych i wygląda bardziej „sportowo” albo nie ma takich funkcji jakich bym sobie życzył w kolejnym smart-zegarku. No właśnie. I tak jest z nowością od firmy Skagen, która do tej pory miała albo świetne analogowe zegarki albo hybrydy, czyli klasyczne czasomierze z powiadomieniami i śledzeniem podstawowej aktywności. Skagen Falster to pełnoprawny smartwatch oparty na platformie Android Wear 2.0, który przede wszystkim ma dobrze wyglądać.

Według mnie wygląda przepięknie, szczególnie w czarnej wersji kolorystycznej ze skórzanym paskiem, ale wiadomo, że jest to moja subiektywna opinia. Po prostu lubię prosty, minimalistyczny design i Falster wpisuje się w to idealnie. Z początku drażniło mnie trochę mocowanie paska, ale chyba o to właśnie chodzi, bo nadaje mu takiego stylu jaki ma. Koperta ma 42 mm i wykonano ją ze stali nierdzewnej, a pasek może być skórzany albo metalowy w formie siatki (widoczny poniżej).

Skagen Falster Steel-Mesh / fot. Skagen

Ale co z tego, jeżeli zegarek całkiem sporo kosztuje (275 dolarów ze skórzanym paskiem, 295 dolarów za wersję z metalowym), a zabrakło w nim kilku kluczowych funkcji, bez których w 2018 roku ciężko jest funkcjonować? Może bez pulsometru czy GPS’a jeszcze dałoby się przeżyć, ale bez NFC już byłoby ciężko w czasach, gdzie płatności mobilne są coraz bardziej popularne. Na szczęście jest Asystent Google, powiadomienia i śledzenie aktywności, a w środku przystosowany do takich urządzeń Snapdragon Wear 2100.

Skagen Falster / fot. Skagen

Smartwatch łączy się z urządzeniami, które mają system Android (minimum w wersji 5.x) lub iOS (wersja 9 lub wyższa).

źródło: Skagen