OnePlus 5T testuję raptem od kilku dni, a już mogę potwierdzić większość rzeczy, które można o nim przeczytać. Ma świetny ekran, jest niesamowicie szybki (by nie napisać bardziej dosadnie) i nawet aparat naprawdę daje radę, czego się nie spodziewałem. A teraz jeszcze dochodzi aktualizacja do Androida 8.0 Oreo, więc mamy wszystko czego dusza zapragnie od tego flagowca. 

Coś mi się zdaje, że początek roku upłynie pod hasłem „aktualizacje”. Nie wiem czy producenci chcą nadgonić z aktualizacjami, które powinny pojawić się pod koniec ubiegłego roku – wczoraj pisałem o dwóch smartfonach Nokii, które otrzymały najnowszego Androida – czy po prostu chcą dobrze zacząć ten rok, ale nie zmienia to faktu, że mamy kolejne urządzenie, które dostało Androida Oreo. Nie, i nie jest to żadem Samsung. Urządzenie, które raczej można było nazwać pewniakiem w kwestii tej aktualizacji, czyli OnePlus 5T. Przynajmniej ja miałbym go na liście takich urządzeń, jeśli musiałbym wskazać chociaż trzy, na których w najbliższym czasie pojawi się Oreo.

Jak możecie zauważyć poniżej, najnowsza aktualizacja wprowadza Oxygen OS 5.0.2, który jest oparty na Androidzie 8.0 Oreo. Aktualizacja została już oficjalnie udostępniona, ale jak to zwykle bywa jest „kolejka”, więc niektórzy mogą ją dostać nieco później. Poniższy screen wrzucił Bartek, którego możecie kojarzyć z kanału SmartReviewsTV i jak się później dowiedziałem, można skorzystać z niemieckiego VPN, żeby niejako „wymusić” aktualizację na swojej sztuce. Ja jeszcze tego nie zrobiłem, ale jak OnePlus będzie długo zwlekał z aktualizacją to nie będę miał wyjścia.

Aktualizacja waży prawie 1,7 GB i obok kluczowych zmian jak chociażby poprawki zabezpieczeń dla procesora i usunięcie dotychczas napotkanych błędów z oprogramowania, pojawiły się też nowe wersje kilku aplikacji. Aktualizacji doczekała się nakładka interfejsu, ale też aplikacja Galerii, Pogody i Menedżer Plików. Do tego dochodzą jeszcze nowości, które sam w sobie wprowadza Android 8.0 Oreo. Zapewne dam Wam jeszcze znać czy coś się jeszcze poprawiło, ale to dopiero wtedy jak aktualizacja wskoczy na moim egzemplarzu.

źródło: oneplus, Twitter (@BartekRak)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj