Targi MWC już za niecałe trzy tygodnie i z tego też powodu wzrastająca z dnia na dzień ilość wycieków nie jest niczym dziwnym. Można odnieść wrażenie, że nie tylko Samsung ma problemy z utrzymaniem w tajemnicy całego efektu „wow” i wszystkich unikalnych cech nowych produktów do momentu premiery. Smartfon Xiaomi Mi Mix 2s również mamy okazję poznać wcześniej niż chcieliby tego dziennikarze zmierzający do Barcelony.

Najnowsze rendery, które wyciekły do sieci, pozwalają w pełni poznać design nowego produktu od Chińczyków. Wcześniej pojawiły się jedynie rysunki, które miały obrazować zmiany w wyglądzie urządzenia w stosunku do poprzedniej wersji, czyli modelu Mi Mix 2. Najnowszy wyciek w postaci kolorowej grafiki w dużo lepszej jakości dokładnie potwierdza wcześniejsze doniesienia.

Xiaomi Mi Mix 2S / fot. weibo

Na pokładzie znajdzie się podwójna kamera, co z pewnością wpłynie na lepsze możliwości fotograficzne, ale też nowy ekran z naprawdę wąskimi ramkami. Trzeba przyznać, że największą uwagę zwraca właśnie ten przedni panel, na którym to w górnym prawym rogu umieszczono obiektyw przedniej kamery, w subtelnym, niespotykanym jak dotąd wycięciu. Nigdzie na urządzeniu nie widać czytnika linii papilarnych, co pozwala podejrzewać, że doczekamy się pierwszego smartfonu Xiaomi z czytnikiem umieszczonym pod ekranem – tak jak miało to miejsce wcześniej w modelu Vivo X20 Plus UD. Dzięki temu jest nadzieja, że wreszcie przyjdzie nam przetestować to rozwiązanie w praktyce.

Przypomnę najbardziej prawdopodobną specyfikację, która będzie godna telefonu z najwyższej półki w 2018 roku.

Xiaomi Mi Mix 2S / fot. weibo

Skoro tak to nie dziwi obecność Snapdragona 845 wspartego przez 6 lub 8 GB pamięci RAM. Ekran w rozmiarze 5,99 cala, wciąż będzie miał rozdzielczość Full HD+. Na pliki użytkownika pozostanie 128 GB lub 256 GB, bez możliwości rozszerzenia przez slot microSD. Kamery na tylnym panelu będą dwie, tak jak już wspomniałem i każda z nich będzie miała 12 megapikseli. Nie zabraknie też optycznego zoomu.

Spoglądając na obecne wyniki sprzedaży Xiaomi i fakt, że marka jest niemal tak dobrze rozpoznawana jak Ci większy gracze, możemy spodziewać się kolejnego udanego modelu, który powinien znaleźć spore zainteresowanie wśród potencjalnych nabywców. Także w Polsce, bo procent udziału chińskiego producenta w naszym lokalnym rynku systematycznie wzrasta. W ciągu kilku najbliższych lat, gdy utrzyma się obecny trend wzrostu, możemy spodziewać się zmian w rankingu najbardziej popularnych producentów.

Xiaomi Mi Mix 2s powinien poprawić wszystkie mankamenty poprzednika. Nie pozostaje nam nic innego, jak oczekiwanie na oficjalną premierę w Barcelonie.

źródło: PhoneArena