Gry na konsolę Nintendo Switch możemy kupić na dwa sposoby lub inaczej rzecz ujmując, spotkać je w dwóch różnych formach – albo jest to tak zwana wersja pudełkowa, gdzie gra jest ładnie zapakowana i znajduje się na specjalnym kartridżu albo wersja cyfrowa do kupienia w elektronicznym sklepie Nintendo eShop. Można powiedzieć, że w przypadku pierwszej opcji jest to niejako inwestycja na przyszłość, bo gry na Switcha mają to do siebie, że mocno trzymają swoją wartość. Z kolei gry z eShopu są przypisywane do naszego konta, magazynowane są w pamięci konsoli lub na dodatkowej karcie, ale często są też sporo tańsze. I właśnie  z myślą o osobach, które mają duszę „cebularza” (znaczy się, rozsądniej zarządzają swoim budżetem), biorąc pod uwagę gry cyfrowe, postanowiłem stworzyć poradnik, który pokaże jak kupować gry na Nintendo Switch, jednocześnie wydając na nie mniej pieniędzy. 

W Nintendo eShop znajdziemy wszystkie gry, które są dostępne na Switcha i raczej nikogo nie zaskoczę jak napiszę, że wersji cyfrowych jest znacznie więcej niż tych pudełkowych. Wynika to z wielu czynników, ale umówmy się, że wydanie gry pudełkowej wcale nie jest takie łatwe i mogą sobie na to pozwolić tylko „najwięksi”. Nie oznacza to, że w eShopie nic już nie znajdziemy, bo jest tam sporo gier od niezależnych twórców (tzw. „indyki”), które mogą wciągnąć na długie godziny. Przedział cenowy jest bardzo szeroki i co ciekawe, cena tej samej gry może być inna w różnych regionach świata.

Grę można kupić taniej, zmieniając Kraj/Region na koncie Nintendo i właśnie na tym głównie będzie opierał się ten poradnik.

Czasami różnice w cenie gry wynoszą kilka bądź kilkanaście złotych, ale są też takie tytuły, które można kupić nawet o połowę taniej. Jest to sposób w pełni legalny, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach. 

Wszystkich, którzy mają konsolę Nintendo Switch albo planują ją zakupić, zapraszam do facebookowej grupy SWITCHED.

Co potrzebujemy?

  • konsolę Nintendo Switch
  • konto Nintendo
  • konto PayPal lub kartę kredytową dodaną w sklepie (ewentualnie, kartę podarunkową)

Gdzie szukać najtańszych gier na Nintendo Switch?

Gry oczywiście kupujemy z poziomu konsoli w sklepie Nintendo eShop, ale najpierw trzeba dowiedzieć się, w jakim kraju (regionie) gra, która nas interesuje jest najtańsza. I akurat tutaj z cholernie dużą pomocą przychodzi strona eShop Prices, gdzie możemy sprawdzić aktualne ceny gier. Strona w bardzo czytelny sposób pokazuje ceny, wyróżniając na zielono najniższe kwoty, a najwyższe na czerwono, więc dzięki temu wiemy, na który region musimy się przełączyć, żeby kupić grę w najniższej cenie. Dla ułatwienia można ustawić też polską walutę, tak by wszystkie ceny wyświetlały się w złotówkach (Change currency w prawym górnym rogu).

Są jeszcze strony takie jak eShop Checker lub Save Coins, więc każdy wybierze tą, która bardziej mu pasuje.

Aby najlepiej zobrazować różnice cenowe, poniżej umieściłem kilka przykładowych gier z cenami aktualnymi na dzień: 3 marca 2018 roku. Cena najniższa, cena w Polsce i cena najwyższa.

Batman – The Telltale Series: 132,22 zł (Kanada)  |  189,00 zł (Polska)  |  222,69 zł (Czechy)
Fast RMX: 66,10 zł (Kanada)  |  86,00 zł (Polska)  |  89,14 zł (Czechy)
Enter the Gungeon: 20,80 zł (Rosja)  |  53,99 zł (Polska)  |  62,87 zł (Rumunia)
Worms W.M.D: 93,87 zł (Wielka Brytania)  |  120,00 zł (Polska)  |  153,03 zł (Szwajcaria)
Sonic Forces: 89,82 zł (Meksyk)  |  169,99 zł (Polska)  |  209,09 zł (Japonia)

Jak zmienić region Nintendo?

Bardzo ważne – region zmieniamy na swoim koncie Nintendo, a nie w ustawieniach konsoli (System Settings > System > Region). Zmiana regionu sprowadza się do kilku kroków i nie zajmuje więcej niż minutę. Wystarczy wejść na stronę Nintendo, zalogować się do swojego konta Nintendo i przejść do Ustawień.

Pamiętajcie, że: Nie musisz zakładać osobnego konta Nintendo na każdy region.

Konto Nintendo - Ustawienia
Konto Nintendo – Ustawienia

Klikamy na opcję Change i w miejscu Country/region wybieramy interesujący nas kraj. Automatycznie po ustawieniu nowego regionu przestawi się strefa czasowa (Time zone). Zmiany zatwierdzamy klikając na Save changes.

Nintendo - zmiana regionu
Nintendo – zmiana regionu

Po zmianie regionu musimy potwierdzić jeszcze umowę i politykę prywatności obowiązujące w danym kraju – klikamy na przycisk I agree. Gotowe.

Nintendo - potwierdzenie zmiany regionu
Nintendo – potwierdzenie zmiany regionu

Pamiętajcie, że: Każda zmiana regionu powoduje utratę środków na koncie w sklepie Nintendo eShop. Przykładowo, jeżeli mamy niewykorzystane złotówki po zakupie jakiejś gry, to po zmianie regionu i zalogowaniu się do sklepu, stan konta zostanie wyzerowany.

 


SPIS TREŚCI:

  1. Informacje wstępne. Gdzie szukać najtańszych gier? Jak zmienić region?
  2. Jak kupić grę w najniższej cenie? TL;DR, czyli o czym trzeba pamiętać

3 KOMENTARZE

  1. Czy jak kupię grę na regionie meksykańskim, to czy po usunięciu gry i zmianie ustawień regionalnych na Polskę, będę mógł ją pobrać z polskiego regionu, czy będę musiał zmienić na meksykański?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj