Czasami dzieją się niezłe anomalie z cenami gier w eShopie. Bywa tak, że te ważniejsze, większe tytuły są droższe w formie cyfrowej niż pudełkowej, a rozum przecież podpowiada, że to gra, która jest dystrybuowana w ładnym pudełku, w sklepach stacjonarnych powinna być zawsze droższa. Ale w większości przypadków jest jednak tak, że gry cyfrowe można kupić taniej. Przykład z ostatnich dni – Bayonetta 2. Wersja w pudełku zaraz po premierze kosztowała 209 złotych, a teraz w eShopie można ją kupić w promocji za niecałe 120 złotych. Jeżeli komuś nie zależy na opakowaniu, ograł grę już na innej konsoli, a chce sprawdzić jak działa na Switchu, to sprawa jest prosta.

Jak już wspomniałem wcześniej, ceny gier w sklepie Nintendo nie są ustandaryzowane i różnią się od siebie w zależności od regionu.

Przełączając region jesteśmy w stanie kupić grę taniej, która po zakupie zostaje z nami „na zawsze”, bo przypisuje się do konta i jest dostępna nawet, gdy wrócimy do swojego pierwotnego regionu. Czasami jest to różnica kilku złotych jak w przypadku gry Pool BILLIARD (28,00 zł – Polska, 23,40 zł – Meksyk), ale już przy grach takich jak Outlast: Bundle of Terror (95,00 zł – Polska, 59,22 zł – Meksyk) czy MXGP3 (200,00 zł – Polska, 132,22 zł – Kanada) różnica dochodzi do kilkudziesięciu złotych. Warto więc chyba poświęcić 5 minut czasu na zmianę regionu żeby zaoszczędzić trochę kasy na kolejną grę?

Wiecie już jak zmienić region, a teraz pokaże Wam jak kupić grę z pozycji konsoli. Poradnik przygotowałem na przykładzie gry Fast RMX i regionie zmienionym na Rosję, a to dlatego, że nie każdy przecież zna cyrylicę. Oczywiście, jeżeli wybierzemy np. Wielką Brytanię to wszystko będzie po angielsku. Z racji tego, że w tej sekcji systemu nie ma możliwości wykonania zrzutów ekranu za pomocą przycisku, będą musiały wystarczyć zdjęcia.

Jak kupić grę w najniższej cenie po zmianie regionu?

1. Po zmianie regionu na koncie Nintendo, uruchamiamy konsolę i wchodzimy do sklepu Nintendo eShop. Wymagane będzie ponowne zalogowanie się do swojego konta.

2. Klikamy na przycisk pod ceną, a następnie wybieramy formę płatności. W moim przypadku jest to PayPal, bo według mnie to najwygodniejsze rozwiązanie. W dodatku, jeżeli do PayPala podepniemy konto Revolut, to unikniemy przewalutowania. Można też wprowadzić dane karty kredytowej, które przy kolejnym płatnościach będą już zapisane.

3. Następny krok jest niezwykle istotny, bo wybieramy kwotę jaką ma pobrać z konta. Ja preferuję pierwszą opcję, która oznacza, że pobierze tylko tyle pieniędzy ile jest w tej chwili potrzebne. Jeżeli jednak wiemy, że w wybranym regionie będziemy robić większe zakupy, to można zaznaczyć opcję z konkretną kwotą (chociaż według mnie, nie jest to zalecane).

4. Akceptujemy regulamin i kupujemy grę.

5. Potwierdzamy i po chwili rozpoczynamy instalowanie nowej gry. Gotowe!

TL;DR, czyli o czym trzeba pamiętać

  • Zmiana regionu zajmuje minutę, a pomaga niekiedy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.
  • Zmiana regionu jest w pełni legalna i nie wpływa negatywnie na konto Nintendo.
  • Nie w każdym regionie można zapłacić PayPalem. Jeżeli nie będzie to możliwe, przy próbie płatności pojawi się błąd – Error Code: 2813-1771.
  • Do najtańszych krajów należą: Rosja, Kanada, Norwegia, Japonia i Meksyk.
  • Zakupione gry są przypisane do naszego konta Nintendo, niezależenie od tego ile razy zmienimy region.

1. Czy mogę zapłacić PayPalem w np. Kanadzie?

Niezupełnie, bo są pewne ograniczenia regionalne. W takich krajach jak Norwegia, Rosja, Wielka Brytania czy Czechy bez problemu zapłacimy środkami z PayPala, ale już w USA czy właśnie Kanadzie to nie przejdzie. Najlepiej jest więc albo założyć konto PayPal na tamtejszy adres i przelać środki z jednego konta PayPal na to drugie albo wyposażyć się w kartę podarunkową z najbardziej zbliżoną wartością. Kartę podarunkową można kupić nawet przez PayPal w sekcji Digital Gifts – bezpośredni link do kart podarunkowych do Nintendo eShop macie tutaj.

Pamiętajcie, że: Przełączenie z regionu Stanów Zjednoczonych, Kanady lub Meksyku jest mocno utrudnione, jeżeli na koncie zostały nam jakieś środki. Nie będę wdawał się w szczegóły, ale dla mało doświadczonego użytkownika jest za dużo kombinowania i jest to zbyt ryzykowne. Dlatego też zalecane jest robienie zakupów w Rosji, Norwegii lub innych krajach europejskich.

2. Jak to jest z wersją językową gry?

Mało jest gier w polskiej wersji językowej, nawet jeśli taką grę kupimy w Polsce. Gry są przygotowane pod konkretną lokalizację, więc jeżeli jakaś gra została wydana tylko na region japoński to jest duża szansa, że będzie tylko język japoński (zapewne jako domyślny) i może angielski. Wszystko tak naprawdę zależy od dewelopera i tego w jakich wersjach językowych zrobił grę. Biorąc jednak pod uwagę to, że jeżyk angielski jest językiem urzędowym w wielu krajach na świecie, to powinien być w niemal każdej produkcji.

To raczej wszystko co powinniście na tym etapie wiedzieć. Jeżeli pojawią się jakieś pytania lub sugestie w komentarzach, zrobię aktualizację wpisu. Zatem, miłego i tańszego kupowania życzę 🙂

 


SPIS TREŚCI:

  1. Informacje wstępne. Gdzie szukać najtańszych gier? Jak zmienić region?
  2. Jak kupić grę w najniższej cenie? TL;DR, czyli o czym trzeba pamiętać

3 KOMENTARZE

  1. Czy jak kupię grę na regionie meksykańskim, to czy po usunięciu gry i zmianie ustawień regionalnych na Polskę, będę mógł ją pobrać z polskiego regionu, czy będę musiał zmienić na meksykański?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj