Jak tak patrzę na ten chiński telewizor, który przyszedł do mnie pod koniec lutego na testy, to zdaje się, że w końcu znalazłem rozwiązanie jak „obejść” te wszystkie chińskie znaczki. Głównie używam go razem z konsolą i to by było na tyle, bo ciężko jest się połapać co i gdzie jest w systemie jak kompletnie nie zna się chińskiego. Wspomnianym rozwiązaniem może być Xiaomi Mi TV Box- cholernie funkcjonalna przystawka do telewizora z Androidem. Teraz są przynajmniej trzy powody, dla których warto ją kupić. 

Nawiązując jeszcze do Xiaomi Mi TV 4A to sytuacja wygląda tak, że nawet mając drobną łatkę z językiem angielskim (która swoją drogą dodaje tylko angielskie, androidowe ustawienia), to obsługa systemu jest mocno utrudniona. Trudno połapać się na ekranie głównym, a propozycje z chińskim Tomkiem Rejsem wcale nie należą do tego, co nas najbardziej interesuje. Dlatego sprawa jest prosta i pewnie powtórzę to w przyszłej recenzji – telewizor świetny, bo sprawdza się idealnie jako większy ekran dla konsoli czy komputera, ale jako główny odbiornik raczej się nie będzie dobry, dopóki nie pojawi się europejskie oprogramowanie.

A skoro nie jest pewne czy i kiedy takie oprogramowanie zostanie udostępnione to pomyślałem o zakupie Xiaomi Mi TV Box, bo w sumie jest to takie pośrednie rozwiązanie, żeby w pełni wykorzystać możliwości telewizora, przede wszystkim do filmów (na obecnym sofcie w TV nie można nawet wrzucić Netflixa z apk). W sumie, wchodząc w szczegóły, to przystawka ma trochę lepszą specyfikację (wyższa częstotliwość pracy procesora) i pilot z wyszukiwaniem głosowym w zestawie. Mimo tego, że pod koniec stycznia pojawiły się już nowsze modele boxów (Xiaomi Mi TV Box 4 i 4c) to i tak uważam, że lekkie odświeżenie wyglądu i nowszy procesor to za mało, by na opisywaną tutaj generację nie zwracać uwagi. Ale jeszcze rzeczy wszystko było jasne – przypadek z telewizorem Xiaomi jest mocno indywidualny, więc pamiętajcie, że Mi TV Box możecie użyć z każdym telewizorem, który ma przynajmniej jedno HDMI.

Xiaomi Mi TV Box / fot. Mi

Trzy powody, dla których warto kupić Xiaomi Mi TV Box

Po pierwsze, jest to oficjalna, międzynarodowa wersja oznaczona numerem MDZ-16-AB, czyli taka sama jaką możemy spotkać w polskiej dystrybucji. W pudełku znajdziemy zatem europejską wtyczkę, a system Android TV 6.0 jest w angielskiej wersji językowej. Po drugie, aktualnie przystawka od Xiaomi jest dostępna w promocji w sklepie GearBest w naprawdę korzystnej cenie, ale jeżeli myślisz, że tak nie jest to patrz… po trzecie. No właśnie, po trzecie, wysyłka realizowana jest z magazynu w Polsce (G-W-4) i nie dość, że jest to opcja Priority Line to jeszcze nie trzeba za nią płacić. Podsumowując, za wszystko wychodzi dokładnie 67,67 dolarów, co daje około 231 złotych. Nieźle, co?

To na koniec dodam małą ciekawostkę, jeżeli ktoś często robi zakupy w tym sklepie i ma uzbierane trochę punktów (GB Points), to cenę można jeszcze obniżyć o maksymalnie 30%. Mnie udało się osiągnąć 160 złotych, co już w ogóle sprawia, że nie ma się co zastanawiać nad zakupem.

źródło: GearBest