O BlackBerry KEY2 wiemy już wszystko, bo miał swoją premierę już jakiś czas temu. W zasadzie do pełni szczęścia brakowało nam dwóch informacji – kiedy będzie go można dostać w sklepach w Polsce i jak wysoka cena będzie przy nim widniała (bo, że będzie wysoka to już wiedzieliśmy wcześniej). Jak się teraz okazuje, jeszcze trochę poczekamy, ale i tak najnowszy smartfon z fizyczną QWERTY pojawi się trochę szybciej niż poprzednik.

Kiedy byłem kilka dni temu na konferencji wprowadzającej smartfon CAT S61 do Polski, był tam też Szymon z gsmmaniaka, który tak jak ja również używa na co dzień BlackBerry KEYone. Śmialiśmy się, że możemy świętować nasz mały sukces, bo po pierwsze, plotki głoszą, że tego smartfonu w naszym kraju używa raptem kilka osób, a my z chęcią poznamy tą trzecią, a po drugie, zagęszczenie BlackBerry na metr kwadratowy przekroczyło wszelkie możliwe normy. Oczywiście mocno ironizuję, ale prawda jest taka, że KEYone jest dla specyficznej grupy użytkowników, którzy poniekąd są już znudzeni tym, co dzieje się na smartfonowym rynku. Z modelem KEY2 będzie podobnie – sięgną po niego nieliczni i patrząc na cenę, niekoniecznie zaraz po premierze.

2999 złotych – tyle będzie trzeba zapłacić za BlackBerry KEY2 zaraz po premierze w Polsce, czyli gdzieś na początku sierpnia tego roku. Do takich informacji dotarł serwis Komórkomania. Z jednej strony to dobra wiadomość, a z drugiej niekoniecznie. Pewnie zastanawiacie się dlaczego dobra? Już piszę. Jak być może pamiętacie, KEYone najpierw pojawił się w wersji srebrnej, która miała 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, a dopiero później do sklepów trafił wariant Black Edition z dwukrotnie większą pamięcią wewnętrzną i 4 GB RAM. Pierwsza przy debiucie kosztowała właśnie 2999 złotych, ale czarna była droższa, 3199 złotych. Teraz dostajemy jeszcze lepszy wariant w cenie najtańszego KEYone’a, więc ogólnie na plus, choć wiem, że takie tłumaczenie to żadne tłumaczenie. Dla większości osób, prawie trzy tysiące za smartfon ze Snapem 660 to rozbój w biały dzień.

Więcej szczegółów o cenie i być może jakiejś ofercie przedsprzedażnej na BlackBerry KEY2 poznamy bliżej sierpnia. Póki co, jeżeli ktoś rozgląda się za aktualnym egzemplarzem, czyli KEYone to można go znaleźć w sklepie GearBest za około 1750 złotych (w wersji międzynarodowej 4/64 GB) albo od 2599 złotych w polskich sklepach.

Zainteresowanych recenzją BlackBerry KEYone Black Edition odsyłam do tego artykułu.

źródło: Komorkomania