Kilka dni temu poruszałem temat Xiaomi Mi 8 w edycji Explorer, która jest obecnie najbogatszą i najbardziej porządną spośród wszystkich dostępnych. Jej cechą charakterystyczną, jest przeźroczysty tył urządzenia, który okazał się falsyfikacją dokonaną przez chińskiego producenta w sposób świadomy. Xiaomi chciało skopiować HTC, które w modelu U12+ zdecydowało się pokazać zastosowane podzespoły poprzez wykorzystanie częściowo prześwitującej obudowy. Pomysł ten spodobał się geekom, a Xiaomi zdecydowało się na powielenie tego pomysłu, jednakże na swój sposób. Są pewne przesłanki, by sądzić, że do grona tych dwóch modeli już niedługo dołączy kolejny, który zapewne będzie cieszyć się równie wysokim zainteresowaniem. Mowa o smartfonie od OnePlus.

Ard Boudeling to jedna z osób odpowiadających za działania w mediach społecznościowych firmy OnePlus. Jeszcze do niedawna był on powiązany z Meizu, jednakże po kilku latach współpracy zdecydował się na spróbowanie czegoś nowego. Jego twitterowy profil zawsze był kopalnią ciekawostek oraz ukrytych między wierszami informacji, z których można było wyciągnąć coś więcej. Tym razem zapytał on użytkowników za pośrednictwem swojego profilu, czy ktoś spośród nich kocha Qualcomma, czyli firmę odpowiadającą za najpopularniejsze w branży smartfonów procesory, stosowane także w OnePlusach. Pytanie dosyć dziwne, jednakże, kiedy spojrzymy również na dodane zdjęcie, przekaz może być prosty.

OnePlus 6 z przeźroczystą obudową
OnePlus 6 z przeźroczystą obudową

 

Nie jest więc wykluczone, że OnePlus 6 pojawi się w sprzedaży w wariancie z przeźroczystą obudową. Nie jest to pewne, ale można taką możliwość jak najbardziej brać pod uwagę. Na tę chwilę, OnePlus 6 można kupić w kolorze czarnym matowym oraz błyszczącym, czerwonym i białym. Biorąc pod uwagę obecną ofertę sprzedażową, najpewniej wersja transparentna dostępna będzie z 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Są to jednak tylko i wyłącznie moje przypuszczenia, a rzeczywistość może okazać się inna.

źródło: Twitter