Nowa mysz Logitech MX Vertical – wygląda głupio, ale podobno ma pomóc

0

Mówi się, że jeżeli coś wygląda głupio, ale działa to to wcale nie jest takie głupie. Wygląda na to, do takiego wniosku doszedł też Logitech prezentując swoją najnowsza mysz komputerową. Nazywa się Logitech MX Vertical i choć należy do tej samej serii co MX Master to za żadne skarby nie można nazwać jej następcą. Co w niej takiego ciekawego?

Nie bez powodu wspomniałem o MX Master. Wszystko dlatego, że używam jej od kilkunastu miesięcy i jest tak dobrą, wygodną i funkcjonalną myszką, że pewnie jak się w przyszłości wyrobi to nie będę szukał innej, tylko kupię drugi raz taką samą. Jest dobrze wyprofilowana, trochę wyższa niż inne gryzonie, ma sporo przycisków i możliwość połączenia z trzema urządzeniami jednocześnie. Używam jej codziennie, przez kilka godzin i jeszcze nigdy nie narzekałem na to, że boli mnie nadgarstek od długiej pracy. Dlatego dziwię się, że Logitech stworzył takie coś jak MX Vertical.

Nowa propozycja to coś, co podobno ma poprawić komfort pracy i sprawić, że problemy z bolącym nadgarstkiem odejdą w zapomnienie. Logitech chce nas przekonać, że umieszczenie dłoni na myszce w podobnej pozycji w jakiej znajduje się podczas uścisku dłoni, zmniejszy obciążenie i nacisk dłoni o około 10%. Dłoń względem płaszczyzny biurka spoczywa wtedy pod kątem około 57 stopni i w tym właśnie jest clou całego projektu. Podobno jest to poparte licznymi badaniami, które były przeprowadzone wśród użytkowników. Ja jednak twierdzę, że wieloletnie przyzwyczajenia ciężko będzie zmienić i przestawić się na coś tak dziwnego.

Logitech MX Vertical

MX Vertical jest ewidentnie myszą dla osób praworęcznych, wyposażoną w kilka dodatkowych przycisków (między innymi ten na górze do zmiany prędkości kursora, do 4000 DPI) i zaawansowaną, klikalną rolkę. Mysz możemy podłączyć do kilku urządzeń i kontrolować je dzięki funkcji Logitech Flow, ale też używać jej na trzy sposoby: przewodowo podłączając przewód USB typu C albo bezprzewodowo dzięki nano-odbiornikowi Unifying lub Bluetooth.

Logitech MX Vertical

Ja póki co podochodzę do tego wynalazku bardzo sceptycznie, mimo tego, że bardzo lubię produkty od Logitecha. Po prostu nie lubię zmieniać nawyków, które w zasadzie mamy wyrobione od dziecka. To trochę tak jakby w samochodach miała pojawić się skrzynia biegów pomiędzy nogami, tylko dlatego, że mielibyśmy ją bliżej siebie.

Mysz MX Vertical została wyceniona na 99 dolarów.

źródło: Logitech przez SlashGear