Dużym problemem Androida jest jego ciągle postępująca fragmentacja. Co roku wychodzą nowe wersje systemu operacyjnego od Google, jednakże jak łatwo się domyśleć, tylko nieliczna część urządzeń otrzymuje aktualizacje, które są tak wyczekiwane przez użytkowników. W zasadzie, urządzenia możemy podzielić na te, które otrzymują aktualizacje w ciągu kilku tygodni, oraz te, które otrzymują je kilkanaście miesięcy później. Z pewnością OnePlus należy do tej pierwszej, z czego mogą się cieszyć wszyscy, którzy wydali swoje pieniądze właśnie na smartfony tej firmy. Potwierdzeniem tego niech będzie fakt, że rozpoczęła się aktualizacja OnePlus 6 do Androida 9.0 Pie.

Android Pie dla OnePlus 6

Jest to tym bardziej zaskakujące, że dopiero niedawno rozpoczęły się testy wersji beta dla najnowszego modelu. Pierwsza wersja trafiła 3 września, by po niespełna trzech tygodniach udostępnić użytkownikom finalną wersję oprogramowania. Po drodze były nowe wersje testowe, które zbliżały nas do wyczekiwanej, oficjalnej, aktualizacji.

Istotne jest to, że aktualizacja zaczęła być wdrażana stopniowo.

Oznacza to, że inaczej niż w przypadku Apple, jest ona dystrybuowana „falami”. Część użytkowników, także nad Wisłą, zgłasza już pierwsze wrażenia po instalacji najnowszego Androida wraz z nakładką OxygenOS 9, lecz wciąż duża część nadal jej oczekuje.

Jeżeli więc jesteś posiadaczem OnePlusa 6, powinieneś regularnie sprawdzać dostępność aktualizacji, o ile jeszcze jej nie otrzymałeś. Warto dodać, że Android Pie trafi także na modele poprzednie modele jak OnePlus 5T, OnePlus 5 oraz OnePlus 3T. To świetna informacja oraz pstryczek w nos dla dużo „bogatszej konkurencji”, która często zapomina o swoich wiernych klientach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj