Android Auto jest na rynku od kilkunastu dobrych miesięcy. Obecność tego multimedialnego systemu w samochodzie daje wiele możliwości. Pozwalają korzystać wewnątrz swoich czterech kółek z dodatkowych aplikacji, które nie tylko uprzyjemniają podróż, ale również są praktyczne. Obecnie na rynku dostępny jest także konkurencyjny system od Apple, jednakże jak łatwo się domyśleć, jest on bezużyteczny dla posiadaczy smartfonów z systemem od Google. Nie mniej jednak, kupując nowy samochód mamy wybór wśród różnych producentów i modeli, dzięki czemu również system multimedialny możemy dopasować pod swoje preferencje. Wygląda na to, że już niebawem także Toyota będzie sprzedawać samochody z systemem Android Auto, co jeszcze bardziej rozszerza pole wyboru. 

Japoński producent ma w swojej ofercie wiele ciekawych propozycji, przede wszystkim dla osób, które mają na uwadze dobro środowiska naturalnego. Toyota oferuje konsumentom wiele modeli hybrydowych, a także coraz częściej spogląda w stronę wodoru, jako paliwa przyszłości. Już dzięki temu te samochody możemy określić jako idealnymi dla geeków, a teraz jeszcze ma dojść do tego Android Auto. Nic tylko jechać 😉

Android Auto to następny krok Toyoty, po ogłoszeniu wsparcia dla CarPlay na początku bieżącego roku.

Urządzenia mobilne z Cupertino są niezwykle popularne na całym świecie, jednakże Android jest jeszcze bardziej powszechny, szczególnie na smartfonach, które towarzyszą nam codziennie w naszych kieszeniach. Decyzja japońskiego producenta nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, jednakże to najprawdopodobniej kwestia najbliższych tygodni.

Jeżeli jednak nie zamierzacie wydawać kilkudziesięciu tysięcy na nowy samochód, możecie za darmo zadbać o większy komfort użytkowania własnego smartfona w samochodzie. Wystarczy, że zainstalujecie aplikację Android Auto, którą można pobrać wprost z tego linku.

Zdjęcie główne pochodzi z: Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj