Zdaję sobie sprawę z tego, że Huawei Mate 10 nie był oficjalnie dostępny w Polsce i na nasz rynek trafiła tylko wersja z dopiskiem Pro. Jak to zazwyczaj bywa, były plusy i minusy takiej decyzji. Jeżeli ktoś chciał normalną, ale też tańszą wersję musiał ściągać sztukę choćby z Niemiec. Jeżeli ktoś tak zrobił to może się teraz cieszyć aktualizacją do Androida 9.0 Pie.

Wiecie dlaczego niektórzy kręcili nosem, gdy dowiedzieli się o tym, że Huawei Mate 10 nie będzie do kupienia w Polsce? Myślę, że miały na to wpływ przynajmniej trzy czynniki. Mate 10 miał minimalnie mniejszy wyświetlacz, ale o wyższej rozdzielczości, czytnik linii papilarnych znajdował się z przodu w przycisku i dysponował złączem mini jack 3,5 mm, które z wersji Pro wyrzucono. Owszem, Huawei Mate 10 Pro był szczytem możliwości Huawei w tamtym okresie, ale jeżeli dla kogoś chociaż jedna z wymienionych rzeczy była ważna, to miał nie lada dylemat.

Wracając do aktualizacji, Huawei Mate 10 właśnie otrzymał aktualizację do Androida 9.0 Pie i co ważne, jest to wersja dla europejskich egzemplarzy. Zatem, jeżeli macie akurat ten model to możecie zerknąć do ustawień, jeżeli aktualizacja nie wskoczyła wam z automatu. Aktualizacja wprowadza EMUI 9.0.

Android 9.0 Pie dla Huawei Mate 10
Android 9.0 Pie dla Huawei Mate 10 / fot. XDA

Pamiętajcie tylko, żeby uzbroić się w cierpliwość, bo jak widać na poniższym screenie, paczka waży prawie 4 GB. W sumie, większej do tej pory nie widziałem.

Jeżeli zastanawiacie się w czym lepszy jest Huawei Mate 10 Pro, to możecie zerknąć na poniższą recenzję.

Huawei Mate 10 Pro, czyli jak to Chińczycy zrobili swój najlepszy smartfon