Zdaję sobie sprawę z tego, że Huawei Mate 10 nie był oficjalnie dostępny w Polsce i na nasz rynek trafiła tylko wersja z dopiskiem Pro. Jak to zazwyczaj bywa, były plusy i minusy takiej decyzji. Jeżeli ktoś chciał normalną, ale też tańszą wersję musiał ściągać sztukę choćby z Niemiec. Jeżeli ktoś tak zrobił to może się teraz cieszyć aktualizacją do Androida 9.0 Pie.

Wiecie dlaczego niektórzy kręcili nosem, gdy dowiedzieli się o tym, że Huawei Mate 10 nie będzie do kupienia w Polsce? Myślę, że miały na to wpływ przynajmniej trzy czynniki. Mate 10 miał minimalnie mniejszy wyświetlacz, ale o wyższej rozdzielczości, czytnik linii papilarnych znajdował się z przodu w przycisku i dysponował złączem mini jack 3,5 mm, które z wersji Pro wyrzucono. Owszem, Huawei Mate 10 Pro był szczytem możliwości Huawei w tamtym okresie, ale jeżeli dla kogoś chociaż jedna z wymienionych rzeczy była ważna, to miał nie lada dylemat.

Wracając do aktualizacji, Huawei Mate 10 właśnie otrzymał aktualizację do Androida 9.0 Pie i co ważne, jest to wersja dla europejskich egzemplarzy. Zatem, jeżeli macie akurat ten model to możecie zerknąć do ustawień, jeżeli aktualizacja nie wskoczyła wam z automatu. Aktualizacja wprowadza EMUI 9.0.

Android 9.0 Pie dla Huawei Mate 10
Android 9.0 Pie dla Huawei Mate 10 / fot. XDA

Pamiętajcie tylko, żeby uzbroić się w cierpliwość, bo jak widać na poniższym screenie, paczka waży prawie 4 GB. W sumie, większej do tej pory nie widziałem.

Jeżeli zastanawiacie się w czym lepszy jest Huawei Mate 10 Pro, to możecie zerknąć na poniższą recenzję.

Huawei Mate 10 Pro, czyli jak to Chińczycy zrobili swój najlepszy smartfon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj