Przyznam szczerze, że ubolewam nad losami marki HTC. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższej firma dotknie dna, by mam nadzieję podnieść się i pójść śladami Nokii, która obecnie znów zaczyna być utożsamiana z sukcesem. Nie zmienia to jednak faktu, że Tajwańczycy wciąż wypuszczają na rynek telefony warte uwagi, które niestety nie znajdują tak szerokiego grona nabywców, jak by się tego spodziewano. Być może inaczej będzie z zaprezentowanym dzisiaj modelem HTC Exodus 1, który jest co najmniej nietuzinkowy.

HTC Exodus 1 to model skierowany przede wszystkim do ludzi dbających o prywatność własną jak i swoich danych. Zazwyczaj osoby te są zwolennikami technologii  blockchain, której popularność zwiększa się dzień po dniu. Osobiście uważam, że dzień jego powstania jest równie ważny jak ten, kiedy powstały zalążki Internetu, bez którego dzisiaj nie wyobrażamy sobie żyć. Najwięksi technologiczni giganci zaczynają jego implementację w swoich projektach, a wśród nich znalazło się także HTC.

Ale na początek – Czym jest blockchain?

W najprostszych słowach można określić go jako nierozerwalny łańcuch, w którym zapisywane są dane. Dane raz zapisane w blockchainie są niezmienne, w wyniku czego jego wykorzystywanie zwiększa przejrzystość różnego rodzaju transakcji. Dość powiedzieć, że Mercedes rozpoczął działania, by zaimplementować go do obsługi samochodowych liczników. Na pohybel januszom biznesu zmniejszających przebieg przez tak zwaną korekcję licznika.

Najnowszy model HTC posiada specjalnie wydzieloną strefę, która jest całkowicie odrębna od systemu Android. Jest to przestrzeń przeznaczona do przechowywania tokenów, kryptowalut bądź różnego rodzaju innych informacji, które chcemy, by pozostały anonimowe, dostępne wyłącznie dla nas. Niewykluczone, że w przyszłości będzie można przechowywać w niej inne rodzaje danych, co może wynikać z ciągłego rozwoju technologii blockchain.

HTC przygotowało także specjalny sposób odzyskiwania danych w przypadku zgubienia smartfona bądź innych losowych przypadków pod nazwą Social Key Recovery. Planowane jest także udostępnienie API, po to by także zewnętrzni deweloperzy aplikacji mogli wykorzystywać możliwości jakie daje zaimplementowana technologia w HTC Exodus 1. Nie samym blockchainem jednak człowiek żyje. Sam smartfon jest bardzo zbliżony do modelu HTC U12+, o którym wcześniej pisał Krzysiek. Warto więc zapoznać się z jego tekstem.

HTC Exodus 1
HTC Exodus 1 / fot. HTC

Telefon można już zamawiać za pośrednictwem specjalnie przygotowanej do tego strony internetowej – htcexodus.com. Przyjemność ta kosztuje 0,15 BTC bądź 4,78 ETH, co na chwilę obecną daje równowartość około 3600 złotych. Pierwsze zamówienia mają trafić do klientów już w grudniu, a więc wystarczy tylko odrobina cierpliwości, by wejść w posiadanie, bądź co bądź, niezwykłego smartfona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj