Kto jak kto, ale OnePlus dba o swoich klientów. Dość powiedzieć, że wszystkie modele począwszy od wersji 3T otrzymały bądź otrzymają aktualizację do najnowszej wersji Androida 9.0 Pie. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że najstarszy z nich zadebiutował na rynku równo dwa lata temu. Posiadacze iPhonów mogą się nieco uśmiechnąć, ale tak – rzeczywistość w androidowym świecie nie jest aż tak wyidealizowana. Są jednak wyjątki, a jednym z nich jest właśnie OnePlus. Firma udowodniła to po raz kolejny w ostatnich godzinach, wypuszczając nową wersję beta oprogramowania OxygenOS dla smartfonów OnePlus 6. Zmian jest kilka, ale najważniejsze jest to, że są tam nowości z OnePlusa 6T. 

Oprogramowanie to oprócz najnowszych zabezpieczeń i kilku drobnych poprawek mających na celu uprzyjemnić codzienne użytkowanie, wdraża kilka naprawdę ciekawych zmian, rodem z najnowszego flagowca firmy. Mowa przede wszystkim o Nightscape oraz Studio Lighting i kilku nowych gestach nawigacyjnych.

Nightscape w OnePlus 6T
Nightscape w OnePlus 6T / fot. OnePlus

Kilka dni temu pisałem o implementacji specjalnych algorytmów przez deweloperów Google, co przełożyło się na znaczną poprawę zdjęć w nocnych sceneriach w smartfonach Google Pixel. OnePlus również zdecydował się nad tym popracować, w wyniku czego wszyscy Ci użytkujący OxygenOS w wersji beta mogą już testować różnice na własnych zdjęciach. Nie tylko tryb nocny, ale też Studio Lighting, który przypomina nieco tryb portretowy od Apple. Pozwala na swój sposób manipulować tonami i jasnością, dzięki czemu możemy uzyskać naprawdę ciekawe efekty.

Z racji tego, że zmiany te pojawiły się w wersji beta, najpewniej za kilka dni zostaną wrzucone do oficjalnej wersji oprogramowania i trafią na każde urządzenie, o ile użytkownicy wyrażą chęć instalacji. Widząc możliwości trybu nocnego choćby w smartfonach od Google, warto zainteresować się najbliższą aktualizacją.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj