Jeszcze do niedawna wszystkie smartfony produkowane przez Google w serii Nexus były skierowane do użytkowników o mniej zasobnej kieszeni. Cechowały się świetnym stosunkiem ceny do jakości oraz co ważne – szybkimi aktualizacjami do nowszych wersji systemu Android przez dłuższy okres czasu. Google zdecydowało się jednak uśmiercić Nexusy, by powołać do życia Pixele. Smartfony jeszcze lepsze, jednakże cholernie drogie – być może właśnie przez to wciąż niedostępne w Polsce. Pojedyncze sklepy oferują te urządzenia na własną rękę, jednakże ceny po prostu zwalają z nóg. Dlatego też już w tytule poprosiłem Was o zajęcie wygodnego miejsca w ulubionym fotelu.

Do grona sklepów posiadających w ofercie model Google Pixel 3 XL dołączył x-kom. Niestety, ceny są delikatnie mówiąc mało zachęcające. Oficjalne ceny w europejskiej dystrybucji, czyli np. za zachodnią granicą zaczynają się od 849 euro za mniejszą wersję w wariancie 64 GB, oraz 949 euro za wersję XL. Po przeliczeniu na złotówki daje to ok. 3650 złotych oraz ok. 4080 złotych w zależności od wahań na rynku walutowym.

Pixel 3 w niemieckim Google Store
Pixel 3 w niemieckim Google Store

Ile więc życzy sobie x-kom za większą wersję?  Dokładnie 5399 złotych. Łatwo wyliczyć, że różnica w cenie to delikatnie ponad 1300 złotych. To czy warto na tę ofertę zwrócić uwagę to kwestia indywidualna, lecz jeżeli rozglądamy się właśnie za Pixelem to być może warto uruchomić swoje kontakty zza Odry, bądź pojechać nach Deutschland. Dlaczego? Po pierwsze:

Po drugie, dokładnie teraz z okazji Czarnego Piątku, ruszyła promocja na smartfony w oficjalnym Google Store w Niemczech. Ceny nadal nie są niskie, lecz zachęcają znacznie bardziej niż do tej pory. Zresztą, zobaczcie poniżej:

  • Google Pixel 3 za 649/749 euro, czyli 2791/3221 złotych
  • Google Pixel 3 XL za 749/849 euro, czyli 3221/3651 złotych
  • Google Pixel 2 za 549/659 euro, czyli 2361/2834 złotych
  • Google Pixel 2 XL za 689/799 euro, czyli 2963/3436 złotych

Ceny niższe odnoszą się do wersji 64 GB, zaś wyższe do wariantu 128 GB. Jaki jest haczyk? Niestety, wysyłka nie jest dostępna na teren Polski. Można jednak skorzystać z pomocy znajomych bądź usługi mailboxde.com, której bez wątpienia można zaufać. To taki pośrednik, przez którego, za opłatą, wyślemy zakupy z Niemiec do Polski.

Skorzystanie z oferty sklepu Google to jednak nie jedyna opcja. Dobrą ofertę przygotował również sklep mobilcom, gdzie Google Pixel 3 jest dostępny w cenie 699 euro, jednakże jako gratis dodawany jest głośnik bluetooth Ultimate Ears BLAST o wartości około 100 euro. Głośnik można sprzedać, w wyniku czego telefon będzie kosztować nas około 2600 złotych.

Google Pixel 3
Google Pixel 3 / fot. mobilcom

Wydaje mi się, że lepszej oferty na zakup Google Pixel 3 prędko nie będzie, więc jeżeli chcecie dorwać jeszcze swoją sztukę, musicie się spieszyć. Łatwo nie ma, ale gra jest warta świeczki. Dwa tysiące złotych piechotą nie chodzi, więc lepiej je przeznaczyć na urlop wraz z drugą połówką, niż skorzystać z nieatrakcyjnej cenowo oferty przy kupnie nowego smartfona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj