Ostatnio rozglądam się za transmiterem FM do samochodu. Wygląda na to, że transmitery Roidmi od Xiaomi to już przeżytek, bo są znacznie bardziej funkcjonalne konstrukcje. Kupiłem takie coś z firmy Baseus i choć wygląda i działa w porządku, tak do obecnych szumów ciężko przywyknąć. Dlatego też zastanawiałem się nad transmiterem od Alfawise, który teraz można kupić ciut taniej.

Nigdzie nie doszukałem się żadnego oznaczenia czy nazwy tego transmitera, więc zostanę przy standardowej formie – po prostu jest to transmiter FM Alfawise. Alfawise raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, bo raz, że jest to marka GearBestu, to dwa, już kilka ciekawych i znanych urządzeń mają jak chociażby biurkowy oczyszczacz powietrza. Myślę, że ten transmiter będzie kolejnym.

Transmiter FM Alfawise
Transmiter FM Alfawise / fot. GearBest

Co takiego ma czego nie mają inne? Można śmiało tutaj napisać o technologii Quick Charge 3.0 przez co znacznie szybciej naładujemy smartfon, który to wspiera. Mój BlackBerry KEY2 to ma, używam w domu, więc taki transmiter to opcja, by szybko ładować telefon też w samochodzie. Oprócz szybkiego ładowania jest też niewielki ekran, który pokazuje między innymi częstotliwość i napięcie akumulatora, przycisk z pokrętłem do zmiany częstotliwości i odbierania połączeń i przyciski do obsługi.

Transmiter FM Alfawise
Transmiter FM Alfawise / fot. GearBest

Z kwestii wizualnych jest jeszcze wbudowany pierścień, który może świecić na jeden z kilku kolorów albo w trybie tak zwanego „oddychania”. Jest też slot na kartę microSD i port USB, do którego można podpiąć pendrive’a z muzyką. Mnie najbardziej podoba się informacja o redukcji szumów, choć bez sprawdzenia nie dowiem się czy akurat ten transmiter radzi sobie z tym lepiej niż wspomniany wyżej Baseus.

Transmiter FM Alfawise można kupić za mniej niż 50 złotych z kodem: GBSZ051011

Z powyższym kodem wychodzi 11,99 dolarów, czyli niecałe 46 złotych. Jeżeli doliczymy do tego najtańszą formę wysyłki (68 centów) to i tak zmieścimy się w 50 złotych. Tak, wiem, było kiedyś taniej jeszcze o dolara, ale obecnie to chyba najniższa cena za jaką można kupić ten sprzęt. Jeżeli znajdziecie taniej, dajcie info w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj