Xiaomi Mi Band 4 to niewątpliwie jeden z gorętszych produktów ostatnich tygodni. Wszystkie sklepy prześcigają się ofertami, a majfrendy czasami zbliżają się nawet do stówki za sztukę. Doszło nawet do tego, że w naszej skromnej redakcji są już dwa egzemplarze – jeden, na bazie którego Kuba zrobił recenzję Mi Banda 4 i drugi, który jest na moim nadgarstku i o którym też coś niebawem skrobnę. O opaskę piszę kolejny raz, bo można ją teraz kupić w najniższej, jeśli się nie mylę, cenie w naszym kraju.

Mi Band 4
Mi Band 4 / fot. Xiaomi

Mi Banda 4 raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Opaska, która dostała przede wszystkim większy, kolorowy wyświetlacz AMOLED, ciut pojemniejszą baterię i kilka przydatnych funkcji w systemie. Jeżeli jeszcze nie macie tego typu opaski i rozglądacie się za tak zwaną tanią i dobrą, to coś czuję, że obecnie jest to najrozsądniejszy sprzęt. A co to znaczy „tanią”? No właśnie, teoretycznie im mniej zapłacimy tym lepiej, ale trzeba pamiętać, że cena to nie wszystko. Liczy się też dostępność, wysyłka i wsparcie.

169,99 złotych – za tyle możemy mieć Mi Banda 4 z gwarancją w Polsce.

Opaskę w cenie, którą widzicie powyżej można znaleźć w polskim Geekbuying. Wiem, że u innych Chińczyków można znaleźć taniej, ale jak wspomniałem – nie tylko cena się tutaj liczy (choć ta jak na polskie warunki jest całkiem atrakcyjna). Po pierwsze, mamy darmową wysyłkę (DPD lub InPost) z magazynu w Polsce, więc paczka z opaską dotrze do nas w zasadzie z dnia na dzień. Po drugie, opaska jest dostępna, więc wysyłana jest od razu po zamówieniu. I w końcu po trzecie – mamy roczną gwarancję na opaskę i 2-letnią rękojmię sklepu, więc przy ewentualnej awarii nie musimy wysyłać produktu do Chin.

Aktualizacja:

Z tego co się dowiedziałem bezpośrednio od sklepu, cały zapas magazynowy został wyczerpany i opaska powinna wrócić do sprzedaży 19-ego lub 22-ego lipca.