Zapewne większości z was zmywarka kojarzy się z urządzeniem o wielkości przeciętnej… zmywarki, zabudowanej w meblach kuchennych. Albo wolnostojącej, co zdarza się raczej sporadycznie. Drodzy Państwo, nadszedł ten dzień kiedy na pytanie „Taa i może Xiaomi jeszcze zmywarki robi?”, można śmiało i stanowczo odpowiedzieć „A właśnie, że robi”. Przed wami zmywarka Xiaomi Mijia VDW0401M.

Jak to już z Xiaomi bywa, to wcale nie jest taka pierwsza lepsza i zwykła zmywarka. Oczywiście nie jest to nic nadzwyczajnego, bo urządzenia o podobnej wielkości można spotkać w polskich sklepach, ale na pewno nie mają takich funkcji jak ta od Xiaomi. Śmiało można nazwać ją „mobilną zmywarką”, którą możemy postawić gdzieś na blacie w kuchni. Ma około 46 cm wysokości i waży 12,5 kilograma, a i tak zachowuje parametry klasycznych zmywarek – poza ilością kompletów, bo do tej wejdzie ich sześć. Tak przynajmniej sugeruje specyfikacja.

Xiaomi Mijia VDW0401M
Xiaomi Mijia VDW0401M / fot. Banggood

Nie byłaby to zmywarka od Xiaomi, gdyby nie można było jej podłączyć do Internetu i sterować z poziomu aplikacji Mijia. To wręcz oczywista oczywistość. Do tego dochodzi jeszcze sterowanie głosowe, z którego mogą korzystać Chińczycy (asystent XiaoAI).

Zmywarka na jeden cykl zużywa około 5,3 litra wody, ma funkcję zmiękczania wody i automatyczne uruchamia wentylację po zmywaniu. Do dyspozycji jest 6 trybów pracy, w tym jeden szybki, który trwa tylko 28 minut. Zmywarkę można wykorzystać nie tylko do oczyszczenia naczyń, ale też do sterylizacji (tryb w 75 stopniach), dezynfekcji czy suszenia.

Xiaomi Mijia VDW0401M
Xiaomi Mijia VDW0401M / fot. Banggood

Cenowo wypada nawet nieźle, bo po przeliczeniu wychodzi niecałe 1600 złotych (389,99 dolarów). Nie jest to mało, jak na Xiaomi, ale biorąc pod uwagę, że najprostsze takie mini zmywarki są niewiele tańsze, to jest nad czym myśleć. Nawet jeśli kogoś kompletnie nie interesuje zakup czy z funkcji Wi-Fi skorzysta tylko dwa razy (pierwszy i ostatni) to przynajmniej może odhaczyć na liście produktów Xiaomi pozycję ze zmywarką. Bo już takie coś produkują.

14 KOMENTARZE

   • Sprawdza się na co dzień dobrze. Talerzy wchodzi około 10 szt., są półki na kubki i sztućce. Jak jest mało talerzy to i jakiś mniejszy garnek czy patelnia wejdzie. Wiadomo że nie jest za duża ale przy 4 osobowej rodzinie chodzi raz czy 2 razy na dobę i jest dobrze.

    • Tez mam małą zmywarkę nie od xiaomi Ale mała i nie odbiega niczym od dużych zmywarek oprócz ładowności bo mieści 6 kompletów Ale do mieszkania w bloku z małą kuchnią idealna 😉

   • Sprawdza się na co dzień dobrze. Talerzy wchodzi około 10 szt., są półki na kubki i sztućce. Jak jest mało talerzy to i jakiś mniejszy garnek czy patelnia wejdzie. Wiadomo że nie jest za duża ale przy 4 osobowej rodzinie chodzi raz czy 2 razy na dobę i jest dobrze.

     • Chyba ja lepiej wiem ile razy ją muszę włączać. Nie każdy brudzi 100 talerzy na dobę tak jak Ty. Ochłoń trochę zanim się udzielisz…

     • Teraz sprawdzałem. Jest miejsce na 12 dużych talerzy i kilka małych, do tego około 16 kubków + sztućce…
      Spokojnie wystarcza raz czy 2 razy na dobę włączyć przy 4 osobowej rodzinie.
      My nie siedzimy w domu 24/dobę, więc nie wiem po co miała by ta zmywarka chodzić więcej niż 2 razy na dobę….

 1. Wow! Jestem naprawdę zaskoczona. Sama już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem zmywarki, ale niestety nie mogę sobie pozwolić na taką w zabudowie, bo to przekracza znacznie mój budżet. Taka zmywarka mobilna to byłoby coś odpowiedniego dla mnie. Lubię tę markę, mam z niej frytkownicę beztłuszczową, więc jej ufam. Dziękuję Ci za tą recenzję!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj