W ostatnich dniach internet zalało tsunami z zagranicznymi recenzjami Microsoft Surface Duo. Obejrzałem jedną, tą od Mr Mobile i muszę stwierdzić, że Microsoftowi wyszło to tak… średnio. Liczyłem, że bardziej się przyłożą, ale mimo wszystko nadal to urządzenie strasznie mnie ciekawi. Tak samo jak Microsoft Surface Solo, czyli wymysł jednego użytkownika, który pokazał jak mógłby wyglądać smartfon Microsoft. I muszę przyznać, że gdyby Amerykanie poszli w tym kierunku, to pierwszy ustawiłbym się w kolejce po ich nowy smartfon.

Po pierwsze. Tak, wiem, że jest to projekt koncepcyjny. Po drugie. Pewnie nigdy, choćby w najmniejszym stopniu, nie zostanie zrealizowany. Ale wygląda bardzo „surface’owo”, tak „100% serfejsa w serfejsie”, że musiałem dorzucić kilka słów od siebie. Jak to pierwszy raz zobaczyłem to moja reakcja była mniej więcej taka:

@galaktycznypl

Surface Phone concept! #Microsoft #Surface #Phone #Mobile

♬ Shape of You (iPhone Voodoo Remix) – Voodoo

Widać, że koncept został przygotowany na podstawie Surface Duo. Ten sam styl obudowy, bardzo smukła, prosta i minimalistyczna konstrukcja czy obowiązkowo logo Surface z tyłu. Nawet czytnik linii papilarnych jest ten sam i został umieszczony na boku po prawej stronie. Ekran z kolei zajmuje całą przestrzeń z przodu, ma tylko malutkie wycięcie na aparat i został zrobiony zgodnie z panującymi trendami. Co prawda, zalatuje trochę „ajfonowym” pojedynczym aparatem z tyłu, ale i tak, jak dla mnie – rewelacja!

Microsoft Surface Solo (koncept)
Microsoft Surface Solo (koncept) / fot. Twitter (PhoneDesigner)

Wcale nie obraziłbym się, gdyby tak właśnie wyglądał nadchodzący smartfon Microsoft. Z Androidem i nakładką jak z Surface Duo czy pełną integracją z systemem Windows. Jak dla mnie to dział HR w Microsofcie powinien się poważnie zastanowić nad zatrudnieniem gościa od tego projektu u siebie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj