Czy jest ktoś zaskoczony, że Xiaomi ma w swoim portfolio też klocki? Ja nie jestem, bo nie jest to ich pierwszy zestaw do składania. Nie jest też największy, bo znacznie więcej elementów ma żuraw samochodowy czy betoniarka. Tutaj mamy wyścigówkę i jedno jest pewne – po złożeniu na pewno nie odstawimy jej od razu na półkę.

Tym razem mowa o zestawie z samochodem wyścigowym, za którym stoi marka ONEBOT. Zestaw właśnie pojawił się na platformie Xiaomi Youpin. Samochód składa się z ponad 680 elementów. Na początku może wydawać się, że będzie to coś niewielkiego, ale po złożeniu wyścigówka ma około 30 centymetrów długości.

ONEBOT Race Car Drift Edition
ONEBOT Race Car Drift Edition / fot. Youpin

Klocki Xiaomi od samego początku miały być w pewnym zakresie interaktywne i tak jest tym razem. W zestawie dostajemy silniczek elektryczny i baterię, które „przerabiają” klocki w zdalnie sterowany model. Bateria ma 2000 mAh i sprawia, że silnik ma 1700 obrotów na minutę. Nie znalazłem nigdzie informacji do jakiej prędkości jest w stanie rozpędzić się samochód, ale cieszy mnie sam fakt, że w ogóle można go wprawić w ruch. Co więcej, nie tylko do przodu i tyłu, ale też można nim skręcać. Zastanawiam się tylko czy w zestawie mamy specjalny kontroler czy wszystko odbywa się z pozycji telefonu i aplikacji. Akumulator ładujemy przez USB-C.

ONEBOT Race Car Drift Edition
ONEBOT Race Car Drift Edition / fot. Youpin

Dedykowana aplikacja na pewno okaże się pomocna przy składaniu modelu, bo krok po kroku wyświetla każdy etap budowy. Można też podejrzeć cały model w 3D przed tym jak go zbudujemy. Cena? Tylko w przeliczeniu z juanów – wychodzi niecałe 170 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj