Pomimo tego, że Microsoft Surface Duo nie zyskał super pozytywnych opinii od pierwszych recenzentów, to nadal jest urządzeniem, na które ślinię się od czasu, gdy tylko pojawiły się o nim pierwsze informacje. Jak na razie nowość Microsoftu pojawiła się oficjalnie tylko w Stanach Zjednoczonych i nie zanosi się, by szybko się to zmieniło. Chodzą słuchy, że do Europy trafi dopiero w 2021 roku i to wcale nie oznacza, że będzie też dostępny w Polsce. No właśnie, a jeśli ktoś strasznie chce go mieć już teraz, jest w stanie zapłacić wszystkie pieniądze i mieszka np. gdzieś pod Rzeszowem? Można go zamówić do Polski, ale trzeba liczyć się z większym wydatkiem.

Surface Duo jest w dwóch wersjach, a jedyną różnicą jest wewnętrzna pamięć na dane. Co ciekawe, zupełnie inaczej jak to było w przypadku innych urządzeń z linii Surface, różnica w cenie to „tylko” 100 dolarów. Napisałem tylko, bo często było tak, że przeskok na dwukrotnie pojemniejszy dysk wiązał się z dopłatą przekraczającą tysiąc złotych (tak, na ciebie patrzę Surface Laptop 3). Tutaj różnica to skromne 400 złotych po szybkim i niezbyt atrakcyjnym przeliczniku. Tak dla przypomnienia, Microsoft Surface Duo z 128 GB to 1399 dolarów, a wersja z 256 GB wyceniona została na 1499 dolarów.

Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo / fot. Microsoft

Ale pojawiło się światełko w tunelu dla tych, którzy nie chcą czekać na europejską premierę Surface Duo. O ile w ogóle taka premiera będzie, bo to też nie jest potwierdzone. Światełko nie najjaśniejsze, ze względu na cenę, ale zawsze lepsze takie niż żadne. Jak to się mówi, lepsze czerwone światło odjeżdżającego pociągu niż jasne białe lokomotywy. Ale tak, Surface Duo można zamówić do Polski, a poniżej znajdziecie krótkie info jak to można zrobić.

Jest sobie taki sklep jak Big Apple Buddy. Nie jest to żadna reklama, ale są nielicznym sklepem, który po pierwsze, ma go aktualnie w ofercie poza Microsoftem, a po drugie, realizuje wysyłkę globalnie. Ceny samego sprzętu są takie jak deklaruje producent, ale trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami dotyczącymi przygotowania i wysyłki przesyłki.

Zerknijcie na to:

Surface Duo w Big Apple Buddy
Surface Duo w Big Apple Buddy / fot. Big Apple Buddy

Powyżej jest podsumowanie zamówienia z wysyłką do jednego z polskich miast (do Radomia jakby kogoś interesowało). Jak widać, są dwie opłaty dodatkowe. Jedna to tak zwana opłata przygotowawcza (Service Fee) w wysokości 50 dolarów. Druga dotyczy wysyłki, zależy od wybranej opcji i tego jak szybko chcemy dostać paczkę. Wysyłka jest realizowana kurierem FedEx i jeżeli wybierzemy opcję ekonomiczną to zapłacimy 114 dolarów (ok. 435 złotych), jeśli priorytetową to 136 dolarów (ok. 519 złotych).

Za Surface Duo z wysyłką do Polski zapłacimy minimum 6 tysięcy złotych.

Sporo? Trochę tak, bo wszystkie dodatkowe opłaty to jakieś 700 złotych. Ale to wcale nie oznacza, że nie może być… drożej. Pamiętajcie, że zamawiając coś z USA jest duża szansa na to, że będzie trzeba zapłacić podatek VAT. O cło nie musicie się martwić, bo według aktualnych informacji, cło na elektronikę ze Stanów jest zerowe. Może się zatem okazać, że finalne koszty „ściągnięcia” Surface Duo z Ameryki zbliżą się do ceny np. Galaxy Folda 2 albo 10-letniej Corsy.

Da się? Jasne, że tak jak ktoś tylko chce i dysponuje odpowiednią ilością gotówki. A dodatkowe opłaty w tym przypadku są raczej oczywiste. Może taniej będzie na Black Friday?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj