Strasznie żałuję, że nie zrobiłem podobnego zestawienia, gdy były poprzednie obniżki cen gier na Switcha. Ale z drugiej strony, pewnie byłoby kilkanaście pozycji, a i pewnie o kilku bym zapomniał, bo dobrych tytułów w promocyjnej cenie było mnóstwo. Teraz jest trochę mniej, ale wygrzebałem kilka interesujących gier na Nintendo Switch.

Gdyby ktoś po raz pierwszy trafił na tego typu wpis, to od razu wyjaśniam jak to wygląda. Jest tytuł gry, krótki opis, przynajmniej jeden screen i dwie ceny. Dlaczego akurat dwie? Sprawa jest prosta. Pierwsza z nich to cena w polskim Nintendo eShop, czyli ta, która będzie widoczna przy grze, gdy wejdziemy normalnie do sklepu na konsoli. Druga cena to zazwyczaj najniższa cena w jakiej można kupić grę w innym regionie, ale bez tzw. kombinowania. Jeśli drugiej ceny nie ma to znaczy, że różnica nie jest na tyle istotna, by ją uwzględniać.

Gear.Club Unlimited

11,92 PLN (PL)

Gra legenda, ale… pod względem niezbyt pozytywnych opinii. A, że styl jazdy nie ten, że grafika nędzna, a samochody nie skręcają, że tego nie ma, a tamto jest. No ogólnie dwa na dziesięć i to naciągane. Otóż nie, ja bym tak tej gry tak nisko nie oceniał i nie skreślał na starcie. Mnie udało się pierwszego Gear.Cluba kupić za 4 dychy na fizycznym nośniku i po godzinie zabawy stwierdzam, że całkiem przyjemnie się gra. Na Switchu nie ma zbyt wiele ścigałek i jeśli ktoś chce od czasu do czasu pyknąć kilka wyścigów, to ten tytuł będzie się nadawał.

Gear.Club Unlimited
Gear.Club Unlimited

Warto sprawdzić i samemu ocenić, tym bardziej, że teraz jest w cenie jednego dobrego piwa. Gra w promce jest do końca 2020 roku.

Beat Cop

9,99 PLN (PL)

Gra od 11 bit studios, czyli producenta takich hitów jak This War of Mine czy Moonlighter. Ogólnie, nie zdradzając szczegółów, wcielamy się w detektywa, który został wrobiony i doszukuje się prawy, by oczyścić swoje dobre imię. A nazywa się Jack Kelly. Gra jest mocno pikselowa, ale wystarczy spojrzeć na poniższy screen, by się do niej od razu przekonać. Jest fajny klimat i mnóstwo się dzieje.

Beat Cop
Beat Cop

Do kupienia w polskim eShopie za 9,99 złotych. W Rosji jest taniej, ale o… grosza. Metacritic jest w miarę łaskawy, bo ogólna ocena to 70.

WRC 8

50,00 PLN (PL)
47,00 PLN (RUS)

Z wyścigówkami na Switchu jest problem i trzeba się ratować tym co jest do ogrania. Jeśli chodzi o te „brudniejsze” ścigałki to jest WRC 8 i V-Rally 4. Wybór był prosty – na Metaciricu ta pierwsza ma trochę wyższą ocenę i dlatego tutaj wylądowała. Rewelacji nie ma, ale – podobnie jak przy Gear.Club – jeżeli ktoś lubi bardziej off-roadowe klimaty w stylu „czterdzieści, lewy, nie tnij”, to może zagrać. Tym bardziej, że gierka jest za 5 dyszek i to najniższa cena jak do tej pory. Aż Switch szybciej się rozładowuje, gdy pomyśli, że ta gra kosztowała na premierę tyle samo co teraz Cyberpunk 2077.

WRC 8
WRC 8

Moonlighter: Complete Edition

44,99 PL (PLN)

Jeśli ktoś jeszcze nie grał to jest to pozycja obowiązkowa na Switcha. Zaraz po takich tytułach jak Hollow Knight czy Dead Cells. W aktualnej promocji urwało połowę ceny – zamiast prawie 90 złotych, zapłacimy niespełna 45 złotych. Complete Edition zawiera podstawkę i dodatek o nazwie Between Dimensions (który swoją drogą też jest tańszy i kosztuje 18 złotych).

Moonlighter: Complete Edition
Moonlighter: Complete Edition

Children of Morta

44,00 PLN (PL)
41,32 PLN (RUS)

Przyznam, że wpadłem na tą grę pierwszy raz i od razu mnie zaciekawiła. „Dwuipółwymiarówka” w pięknej, pikselowej oprawie. Nie wiem czy kogoś nie obrażę, ale mi wygląda to jak takie budżetowe Diablo. Chodzimy, ciachamy, ekspimy i tak dalej. Najniższa dotychczas cena w eShopie, ocena „na zielono” i dostępne DLC o nazwie Paws and Claws.

Childern of Morta
Childern of Morta

Tools Up!

31,99 PLN (PL)
30,04 PLN (RUS)

Wiecie z czym od razu skojarzyła mi się ta gra? Prześwietne Overcooked!, tyle tylko, że zamiast gotować to remontujemy. Może nie tak popularne jak „Przypaleni!”, ale wygląda na równie wciągające. Tutaj zasady podobne, mamy zadania związane z remontem do zrobienia w jak najkrótszym czasie. Najważniejsze jest to, że w grze jest co-op, więc może okazać się to idealny tytuł kanapowo-imprezowy.

Tools Up!
Tools Up!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj