Jeśli chodzi o gry w uniwersum Gwiezdnych Wojen, to ostatnie lata nie były zbyt obfite. Dostaliśmy dobry, acz krótki, Fallen Order. Były remastery i Rogue Squadrons. Może Ubisoft coś w tej kwestii zdziała, ale to czas pokaże. Tym czasem porozmawiajmy o kolejnej odświeżonej grze, na którą czekałem z wypiekami na twarzy!

Star Wars: Republic Commando

Mogę śmiało stwierdzić, że to jest już stara gra, ale czy się zestarzała? Wątpię, ale pełne zdanie się wyrobi po ograniu tego remastera. Premiera oryginału miała miejsce szesnaście lat temu na PC oraz pierwszego Xboxa. Po takim czasie w końcu otrzymaliśmy port na konsole Sony i… Nintendo! No to jest dopiero coś. Grać w Republic Commando na przenośnej konsoli? Shut up and take my money! Zwłaszcza, ze cena jest dość przystępna: 60 zł na Switcha i 63 zł na PlayStation 4. Chociaż na steam jest taniej, to i tak sześć dyszek nie jest jakąś wygórowaną ceną.

Star Wars: Republic Commando / fot. Steam

Łatwo zauważyć tendencję do „odgrzewania kotletów” w ostatnim czasie.

Z jednej strony uważam to za plus, bo daje to możliwość zapoznania się z tytułami nowym graczom, a także tym młodszym. Z drugiej zaś strony, takie coś zaczyna martwić. Dlaczego? Bo ile razy można ogrywać sequele z jednej serii (Assassin’s Creed, Far Cry, Battlefield, Call of Duty)? Po pewnym czasie taka forma mocno się przejada. Pokazuje to też, że twórcy wolą iść na łatwiznę i wydać grę pod znanym tytułem (Gothic Remake). Rozumiem takie podejście, bo wychodzenie z nową marką może się źle skończyć (jak tam Anthem, co EA?), ale powiew świeżości nie zaszkodzi. Taki Biomutant, który wychodzi w przyszłym miesiącu wygląda obiecująco. Mimo to, nadal czekam na wskrzeszenie takich marek jak Prince of Persia czy Rayman. I nie, remake przygód Księcia, to nie jest to czego oczekiwałem.

W każdym razie, w najbliższej przyszłości się okaże w jakim kierunku pójdzie ta branża. Oby jak w najlepszym. Póki co, cieszmy się z nowej, ale starej gry. Ze swojej strony przypomnę, że Star Wars: Republic Commando miało premierę 28 lutego 2005 na PC, 1 marca 2005 na Xbox, a 6 kwietnia 2021 na PS4 oraz Switch.

Niech Moc będzie z wami. I z grami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj