To jak, kupiliście ogrzewane rękawiczki albo marvelowe podpórki do książek z ostatniej wstawki z produktami z Chin? U mnie obeszło się bez rękawiczek, ale podpórki są i wyglądają świetnie. Nie od dziś wiadomo, że chińskie sklepy z czymkolwiek mają masę różnego rodzaju „badziewia”, które niekiedy okazuje się przydatne. Tak jak teraz, gdzie trafiłem na między innymi małą klawiaturą mechaniczną.

Gamakay TK68

[icon name=”tag” class=”” unprefixed_class=””] od 67,99 USD (ok. 256 złotych)
[icon name=”shopping-cart” class=”” unprefixed_class=””] Banggood

I od niej też zacznę. Gamakay TK68, czyli mała i bezprzewodowa klawiatura mechaniczna. Idealny produkt dla graczy, którzy nawet w tramwaju odpalają laptopa i chcą chwilę postukać na mechaniku. Po prostu muszą, gdziekolwiek się znajdują. W tym przypadku można śmiało powiedzieć o mobilnych „mechaniku”. Ma 68 klawiszy (stąd nazwa) i można ją przyrównać do tej jaką mamy w laptopie (jeśli chodzi o szerokość). Klawiaturę łączymy na trzy sposoby: Bezprzewodowo drogą radiową (2,4 GHz) albo przez Bluetooth 5.0 lub przewodowo przez USB-C.

Gamakay TK68
Gamakay TK68

Gamakay jest oparta na przełącznikach Gateron, więc może nie są aż tak niezawodne jak Cherry, ale przynajmniej możemy wybrać kilka typów. Są brązowe, czerwone, niebieskie, srebrne i żółte. Co kto lubi. Mechanik ma wbudowaną baterię 1900 mAh, która ma wystarczyć od 6 do 24 godzin klikania. Dlaczego taki szeroki przedział czasu? A to dlatego, że ten dłuższy dotyczy opcji bez podświetlenia – TK68 ma podświetlenie RGB.

Klawiatura jest aktualnie w przedsprzedaży i cena jest od około 260 do 300 złotych w zależności kiedy się ją zamówi. Jest w dwóch wersjach kolorystycznych.

Klawiaturę Gamakay TK68 można zamówić tutaj.

BlitzWolf BW-S19

[icon name=”tag” class=”” unprefixed_class=””] 11,99 USD (ok. 45 złotych)
[icon name=”shopping-cart” class=”” unprefixed_class=””] Banggood

„Blicłulfa” polecam z zamkniętymi oczami. Jedna z tych chińskich marek, którym można zaufać. Sam mam kilka ich produktów w tym dwie ładowarki i używam ich do dzisiaj. Zresztą, pisałem o nich kiedyś w recenzji. Tym razem mamy nowość pod nazwą BlitzWolf BW-S19.

BlitzWolf BW-S19
BlitzWolf BW-S19

Mamy tu dwuportową ładowarkę z USB-A i USB-C. Jedno z nich obsługuje Quick Charge 3.0 i maksymalnie 18W. Drugie, czyli USB typu C to już Power Delivery do 20 W. Moce nie sumują się, ale jeśli chcemy korzystać z dwóch portów jednocześnie to „wyplują” po 15 W każdy. Do tego dochodzi jeszcze ekranik pokazujący aktualne napięcie i bardzo kompaktowe rozmiary samej ładowarki. Wychodzi około 45 złotych, ale trzeba dorzucić trzy dolce za wysyłkę.

Ładowarkę BlitzWolf BW-S19 znajdziecie tu.

Uchwyt na klucze w kształcie wzmacniacza

[icon name=”tag” class=”” unprefixed_class=””] 15,59 USD (ok. 59 złotych)
[icon name=”shopping-cart” class=”” unprefixed_class=””] AliExpress

Lubię takie niecodzienne gadżety i ten jest jednym z nich. Gdyby ktoś jeszcze nie zauważył, to jest to uchwyt na klucze w formie małego wzmacniacza. Można wybrać jeden z dwóch modeli dwóch znanych marek (tej na F i tej na M), które mieszczą cztery duże dżeki. A no i te dżeki są w zestawie, ale jeśli ktoś potrzebowały więcej to można je też dokupić osobno. Za takie coś życzą sobie niecałe 60 złotych z darmową dostawą. Za cztery dodatkowe zawieszki na klucze trzeba liczyć około piątaka (tego amerykańskiego).

„Wzmacniaczowy” uchwyt na klucze można kupić tutaj.

Panele świetlne LED

[icon name=”tag” class=”” unprefixed_class=””] od 53,99 USD (ok. 204 złotych)
[icon name=”shopping-cart” class=”” unprefixed_class=””] GearBest

To tańsza alternatywa dla paneli LED od firmy Nanoleaf. Mamy ich kilka lub kilkanaście i możemy łączyć ze sobą tworząc różne kształty. Naprawdę fajne i kreatywne rozwiązanie jeśli ktoś chce mieć nietypowe oświetlenie w tle np. do nagrywania. Panele są LED’owe, mają kształt heksagonów i reagują na dotyk. Mogą być białe albo RGB.

To ile za nie zapłacimy zależy od zestawu paneli jaki wybierzemy. Możemy kupić 3, 4, 5, 6 albo 10 sztuk w cenie od 53,99 do 109 dolarów. Najlepiej i tak wychodzi ten największy zestaw, bo za 10 heksagonów zapłacimy około 410 złotych (41 zł za sztukę).

LED’owe heksagony można kupić tu.

Polaroid na papier toaletowy

[icon name=”tag” class=”” unprefixed_class=””] 12,62 USD (ok. 48 złotych)
[icon name=”shopping-cart” class=”” unprefixed_class=””] AliExpress

Myśleliście, że już was nie zaskoczę? Taaa na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co tu więcej pisać, wsadzacie do środka rolkę papieru toaletowego i ciągnięcie kawałki tak jakbyście wyciągali zdjęcia z polaroida. Dobrze zatem, że papier wyciągamy „przed” a nie „po”, bo… gó*no by z tego było. Sądząc po komentarzach, ludzie kupili i sobie chwalą.

Uchwyt-Polaroid na papier toaletowy jest tutaj.

W artykule umieszczone są tak zwane linki afiliacyjne (reflinki). Dla was to zwykłe kliknięcie, a dla nas „kilka groszy” i wasz minimalny wkład w rozwój Galaktycznego. Po kliknięciu dany sklep wie, że jesteście od nas. To nic przymusowego, a całkowicie dobrowolnego, więc galaktyczne dzięki! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj