Spieszcie się archiwizować wy, którzy macie taką potrzebę bowiem Google już 1 czerwca 2021 roku kończy z darmową chmurą. Zdjęcia Google czekają pewne ograniczenia.

Do tej pory Google oferowało w swojej aplikacji Zdjęcia (ang. Photos) darmowe i nieograniczone miejsce dla zdjęć i filmów przy ustawieniu opcji, tzw. wysokiej jakości archiwizacji. Media były zmniejszone w stosunku do swoich pierwowzorów, ale przy zachowaniu wciąż satysfakcjonującej jakości. Zdjęcia mogły mieć maksymalnie 16 Mpix, a wideo było w Full HD.

Zdjęcia Google – zmiany od 1 czerwca

Po 1 czerwca 2021 nasze nowe filmy i fotografie będą uploadowane już w pełnej jakości i będą wykorzystywać przestrzeń z 15 darmowych gigabajtów w ramach standardowego konta Google. Nie musimy się jednak obawiać o materiały, które do tej pory znalazły się w naszej chmurze – nie znikną one ani nie będą zajmować dysku z konta.

Jeśli chcecie zrobić jakieś darmowe backupy macie na to jeszcze kilka dni.

Użytkowników smartfonów z serii Google Pixel owe ograniczenia nie będą dotyczyć i będą oni mogli dalej korzyść z nieorganicznej darmowej chmury na swoje fotografie i filmy.

Zdjęcia Google mają już 3 lata, a ja żałuję, że używam ich od… kilku miesięcy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj