„Tygrys polega przede wszystkim na swoim szczęściu. Lubi wydawać pieniądze, a także dzielić się nimi z innymi. Czasem ma tendencję do szastania kasą na lewo i prawo, ponieważ twierdzi, że zawsze może zarobić więcej. W życiu bardziej ceni sobie osobistą satysfakcję niż bogactwo, ale nie ma nic przeciwko dostępowi do większych ilości pieniędzy.” (za przewodnikduchowy.pl)

Tencent przejmuje Sumo Group.

Wiem, że 2021 to rok Bawołu, ale to rok w którym powstał Tencent (1998) zrządzeniem losu koreluje z ich tegorocznymi zakupami. Przypomnę, że w ciągu ostatnich 7 miesięcy Tencent zainwestował między innymi w Dontnod, Remedy, Klei, Yager Development, czy Bohemia Interactive.

Dzisiaj chiński gigant zwiększył swoje udziały w Sumo Group z 8,75% do 100% za „niewielką” kwotę 1,27 mld dolarów.

Tym samym grupa, w skład której wchodzi Sumo Digital (Sackboy: A Big Adventure, Crackdown 3), The Chinese Room (Dear Esther, Everybody’s Gone to the Rapture), czy Pipeworks Studios (port Terrarii na konsole, Devil May Cry: HD Collection na PS3 i X360) stała się częścią Tencenta.

“Szansa współpracy z Tencentem to okazja, obok której nie mogliśmy przejść obojętnie.  Wprowadzi to (zakup przez Tencent – przyp. red.) nowy wymiar do Sumo, umożliwiając nam odciśnięcie naszego śladu na tym rynku, na sposoby które wcześniej były poza naszym zasięgiem.” – powiedział CEO Sumo, Carl Cavers.

Szef strategii Tencentu, James Mitchell, dodaje – Tencent jest dumny z zainwestowania w Tencent w 2019, a proponowaną kombinację uważamy za ewolucję naszego partnerstwa. Tencent to oddany inwestor w sektorze gier wideo, z historią wspierania rozwoju ekip tworzących gry na całym świecie. Wysoko cenimy grupę Sumo i gry, które stworzyli, a ich strategii i duch innowacji wsparły sukces tego biznesu przez wiele lat.

Gnioty Roku, czyli najgorsze gry 2020 roku według redakcji Galaktycznego

Czy z tej przedsiębiorczej nowomowy wyniknie coś ciekawego dowiemy się zapewne przez kilka lat. Możliwe też, że będziemy mieli do czynienia z grami-usługami na smartfony, a kolejny Don’t Starve czy nowa Arma będą wypełnione mikropłatnościami i przepustkami sezonowymi. Na szczęście Life is Strange: True Colors powstaje w Deck Nine, które Dontnod jakoś gigantycznie nie ustępuje.

Zdjęcie główne pochodzi z Flickr (CC BY 2.0)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj