Poprzednie State of Play, o którym pisałem było takie sobie. Coś mogło przykuć uwagę, ale szału nie było. Za to te ostatnie… Może nie pokaz fajerwerków, ale konkretna bomba! Spider-Man, najlepszy moim zdaniem ekskluzyw Sony, zmierza na PC. Pokazano też inne tytuły warte uwagi i kilka pozycji na nadchodzące PSVR2. Nadchodzące, ale nie wiadomo kiedy. Tekst skupia się jedynie na Pajączku, a pozostałe tytuły będą opisane oddzielnie. To co z tym Spider-Man na PC?

O Człowieku Pająku słów kilka

Spider-Man od Insomniac Games to bez dwóch zdań najlepszy tytuł ostatnich lat w jaki grałem. Jedyny w którym nigdy się nie nudziłem, a wręcz odczuwałem niedosyt. Pierwsze zapowiedzi pojawiły się na E3 w 2017 roku i już wtedy rozpalone zostały moje oczekiwania. Jak najbardziej zostały one spełnione, nie ma co! Ten system bujania się na sieci, otwartość świata, multum zróżnicowanych aktywności i niezwykle wciągająca fabuła. No po prostu majstersztyk! No ale tak już jest z grami od Insomniaców – w każdej można się bawić rewelacyjnie. A kontynuacja przygód Pajączka, traktująca o Milesie Moralesie? Wcale nie odstaje! Dostarcza więcej tego samego, tylko w trochę ulepszonym wydaniu. No i oczywiście pozostawia niedosyt ponownie. Ale ten powinien być zaspokojony nadchodzącymi Marvel’s Spider-Man 2 oraz Marvel’s Wolverine. Ciekawe, czy będzie to jedno i to samo uniwersum?

Spider-Man na PC
Spider-Man na PC / fot. Sony

PC Master Race dostaje dobre gry i to dzięki Sony

A teraz, nawet pecetowcy, będą mogli sprawdzić przygody obu pajęczaków. Sony dotrzymuje słowa danego jakiś czas temu, że będą przenosić coraz więcej tytułów z PlayStation na komputery. I bardzo dobrze. PC Master Race dzięki temu może zasmakować dobrze przyrządzonych gier, doprawionych historii z iście mistrzowską precyzją. Tak zaserwowane danie powinno zasmakować najbardziej wybrednym smakoszom. Podobny los przecież spotkał God of War z 2018, Horizon Zero Dawn czy Days Gone. Fakt, że po kilku latach od premiery na konsolach, ale darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. W tym przypadku, darowanej grze nie zagląda się w kod! Ciekawe co będzie kolejne?

Fanboje Sony muszą się z tym pogodzić – japoński koncern wyczuł pieniądz w rynku gier PC i będzie z niego ciągnął ile się da. Są tego plusy – niezbyt udane tytuły (na ciebie patrzę Days Gone) zyskują drugie życie i kto wie, może doczekają się kontynuacji. Warto jedynie zwrócić uwagę, że nie są tykane eksy z PS3. Ciekawego dlaczego?

No dobrze, ale jak długo trzeba będzie czekać? Stosunkowo krótko. Spider-Man na PC trafi 12-go sierpnia 2022 roku, o czym Sony poinformowało na swoim blogu. Świetny prezent od Sony na wakacje. Oczywiście mowa jedynie o zremasterowanej wersji Spider-Mana ze wszystkimi dodatkami. Ale co z Milesem, zapytacie? Też dołączy do Petera, tylko trochę później. Gdzieś tak jesienią. To kto czeka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj