Teraz widać, że poprzednie plotki się nie potwierdziły. Wcześniej spekulowano, że druga generacja gamingowego tabletu od Nvidii pojawi się w połowie przyszłego miesiąca. Od razu coś mi tu śmierdziało, bo skoro to nowy tablet, a MWC 2015 jest na początku marca, to gdzie zrobić premierę jak nie właśnie na targach w Barcelonie? Nvidia rozesłała właśnie zaproszenia na konferencję, która odbędzie się 3 marca, więc już można się domyślać, co to oznacza.

Następca tabletu Nvidia Shiled będzie prawdziwym potworem, biorąc pod uwagę wydajność w grach. Z pewnością mocniejszego urządzenia nie znajdziemy, bo według ostatnich informacji, nowy Shiled ma mieć w sobie układ Tegra X1 – najnowsze osiągnięcie amerykańskiej firmy w dziedzinie układów mobilnych. Będzie czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2,3 GHz, ale prawdziwa moc drzemie w grafice, która została oparta na architekturze Maxwell i ma 256 rdzenie CUDA. Do tego dochodzi jeszcze ogromne możliwości przetwarzania, które są niewiele gorsze od tego, co oferują najnowsze konsole. A to wszystko w tablecie.

image

Tak wynika z nieoficjalnych informacji, które coraz bardziej się potwierdzają. Nvidia na 3 marca zaplanowała konferencję prasową pod hasłem „Made to Game”, co sugeruje, że właśnie tam poznamy nową odsłonę tabletu Nvidia Shiled. Co prawda nie jest napisane, że konferencja będzie na MWC 2015 w Barcelonie, ale po pierwsze terminy się pokrywają, a po drugie, jak nie tam to gdzie?

Aktualizacja:
Konferencja odbędzie się w San Francisco, ale nie oznacza to, że Nvidii na targach MWC 2015 zabraknie.

źródło: AndroidPolice