Wygląda na to, że na polskim rynku szykuje się prawdziwa batalia o klienta, który będzie chciał kupić smartwatcha. Zapewne wiecie już, że Gear S2 jest dostępny w przedsprzedaży w Polsce, a jego fizyczna dostępność w sklepach zanotowała lekkie opóźnienie (czytaj więcej). Taka sytuacja z pewnością ucieszyła firmę Huawei, która również planuje wprowadzić do sprzedaży w naszym kraju smart-zegarek – Huawei Watch.

W serwisie Facebook na swoim koncie, Huawei Consumer Polska poinformowała o planowanym terminie premiery Huawei Watcha. Wydarzenie to ma mieć miejsce w tym miesiącu. Niestety nie poznaliśmy jeszcze konkretnego dnia. Co ważne, poznaliśmy także przedział cenowy owego zegarka. Od razu powiem, że tanio nie będzie. Jak czytamy w komentarzach pod wpisem, cena Huawei Watch – w zależności od modelu – będzie się wahać od 1500 zł do 2500 zł. Nietrudno zgadnąć, że kwota 1500 zł dotyczy najtańszej wersji (srebrna tarcza i skórzany pasek), a 2500 zł najdroższego modelu.

Huawei Watch
Huawei Watch / fot. Huawei

 

Dla przypomnienia, cena Samsunga Gear S2 waha się między 1499 zł, a 1599 zł. Jak widzicie obie firmy chcą za najtańszą wersję taką samą kwotę, zatem będziemy mieli marketingową bijatykę. Oba inteligentne zegarki prezentują się świetnie, ale chyba Huawei Watch wygrywa na tym polu. Natomiast Samsung Gear S2 pracuje w oparciu o system Tizen, podczas gdy Huawei Watch posiada Android Wear. I tutaj chyba punkt dla Gear S2, ponieważ w Polsce nie wykorzystamy w pełni opcji z Androida Wear.

Ktoś z Was planuje zakup któregoś smartwatcha? Jeśli tak, to koniecznie dajcie znać w komentarzach, który wybraliście i dlaczego.

Aktualizacja:

Dzisiaj miała miejsce premiera Huawei Watch w Polsce. Smartfon od jutra będzie w sprzedaży w sklepach Euro, Saturn i MediaMarkt. Niestety jak wcześniej poinformował polski oddział Huawei, obecnie ceny przedstawiają się zupełnie inaczej. Nie jest to przedział między 1500-2500 złotych, a 1699-3399 złotych, gdzie ta dolna granica dotyczy wersji ze srebrną kopertą i skórzanym paskiem. Sporo. Na koniec mamy jeszcze ciekawą informację dla fanów piłki nożnej. Ambasadorem firmy Huawei w Polsce został Robert Lewandowski.

Ceny Huawei Watch w Polsce / fot. mgsm.pl
Ceny Huawei Watch w Polsce / fot. mgsm.pl

 

źródło: mgsmHuaweiConsumerPolska (Facebook)